Trener Rudara nakon utakmice

Pogodio s izmjenama, pobijedio u gradskom derbiju, ali žali za atraktivnijom utakmicom

Eldar Ganibegović, foto: Dino Kurbegović

Rudar je danas u kakanjkom derbiju savladao Mladost rezultatom 1:0 u okviru 28. kola Prve lige FBiH.

Gol vrijedan tri boda postigao je Armin Cibra u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Nakon meča pred naše kamere stao je trener pobjedničkog tima Mirnes Buza i rekao:

"Kao što ste rekli, pobijedili smo još jednu utakmicu. Današnja utakmica nije bila atraktivna za gledaoce, malo je i vrijeme doprinijelo tome. Sigurno je pritisak na igračima, ipak to je neki gradski derbi. Mislim da smo danas imali malo i sreće i dali smo gol u posljednjoj minuti."

"Dvije smo zamjene izvršili i pokazale su se kao pun pogodak i došli smo do tri boda."

Tribine Gradskog stadiona u Kaknju bile su skoro ispunjene:

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

"Bilo je poprilično gledalaca. Žao mi je što nije bila kvalitetnija utakmica."

Do kraja Rudar još očekuju gostovanje Goraždu i domaći duel protiv Travnika, a Buza je najavio da će njegova ekipa i u tim utakmicama pružiti maksimum.