Usyk u životnoj formi pred revanš
Ovakva mašina rijetko se viđa: "Joshui se ne piše dobro"
Oleksandr Usyk branit će pojaseve prvaka svijeta po verzijama WBA, IBF, WBO i IBO 20. augusta u Saudijskoj Arabiji protiv Anthonyja Joshue.
Neporažena ukrajinska mašina je prije gotovo godinu dana potpuno demolirala Joshuu usred Londona. Pred 80.000 ljudi na stadionu Tottenhama u 12. rundi je izveo pravu školu boksa i uzeo je titule prvaka svijeta teške kategorije.
Iako AJ želi pojaseve prvaka nazad i najavljuje najbolju verziju sebe u revanšu, mnogi su postali skeptični kada su vidjeli kako neposredno pred borbu izgleda čudesni Ukrajinac.
Usyk je objavio nekoliko snimaka s treninga. Nikada nije izgledao bolje i ljubitelji boksa su složni u najavama. Joshui se ne piše dobro.
"Ovaj momak će uništiti Joshuu i poslat će ga u penziju", jedan je od niza komentara u kojima se tvrdi da AJ neće dobro proći u revanšu.
Dosta je onih koji predviđaju da ovog puta neće biti 12 rundi i da će šampion završiti Joshuu mnogo ranije od očekivanog i potpuno su impresionirani stanjem u kojem se nalazi Ukrajinac.
"Auu čovječe. On je ogroman. Uvjeren sam da će ovog puta završiti Joshuu".
Podsjetimo, Usyk je u septembru prošle godine izveo spektakularnu predstavu u Londonu. Potpuno je nadboksao Joshuu i zasluženo je uzeo titulu.
Nju je namjeravao braniti u Ukrajini. Nažalost, zbog napada Rusije na ovu zemlju Usyk je morao u rat, a posebnom dozvolom napustio je front kako bi branio pojaseve prvaka svijeta.
Ukrajinac je nekadašnji apsolutni šampion svijeta cruiser kategorije. Prije nekoliko godina odlučio se na prelazak u tešku kategoriju i ubrzo je postao kralj i među elitom.
Usyk je u profesionalnoj karijeri odradio ukupno 19 borbi. Sve je riješio u svoju korist od čeka je 13 dobio nokautom, a šest puta odlukom sudija.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Nikog ništa ne pita
Srbija i Vučić u ogromnom skandalu zbog 'projekta za sva vremena'
Slavni fudbaler se oglasio pismom