Sudije u centru pažnje, Dinamo ide dalje

Šta se dešavalo sinoć na Maksimiru: "Mi nismo klub kojem se mogu rugati"

Samir Mlaćo
Dinamo je sinoć prošao u play off Lige prvaka pobjedom nad Ludogoretsom i u revanšu.

Sinoć je u Zagrebu bilo 4:2 u veoma zanimljivom meču.

Vidjeli smo čak tri penala, te tri crvena kartona za goste, što se rijetko viđa.

U bugarskom timu su razočarani, tvrde da ih je francuski sudac razočarao i pomogao Dinamu.

“Sudija je i u prvom meču bio uz Dinamo. Rugaju se Ludogoretsu u Ligi prvaka. Mi nismo klub kojem se tako neko može rugati. Mislim da smo nadigrali Dinamo u dvije utakmice“, tvrdi najbolji igrač bugarskog tima Kiril Despodov.

Dinamo je odigrao odlično prvo poluvrijeme protiv Ludogoretsa.

Modri su nakon 44. minute igre vodili sa 3:0, dvostruki strijelac bio je Oršić, jednom je pogodio iz penala, dok je vodeći gol dao Drmić.

Bugari se vraćaju u igru u samom finišu prvog poluvremena kada je Despodov u četvrtoj minuti nadokande pogodio za 3:1.

Drama na pomolu je bila u 49. minuti kada je Despodov sada iz penala pogodio za 3:2.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

Ipak Ludogorets je u ovom duele imao nesreću da je meč završio sa osam igrača jer su isključeni Yankov u 17. i Rick u 72. minuti, oba fudbalera zbog drugog žutor kartona, a Karnicnik je u 84. minuti dobio direktan crveni karton.

Do kraja utakmice Petković iz penala u 84. minuti pogađa za konačnih 4:2 i Dinamo sa ukupnih 6:3 ide u play off.