Golijada i kartonijada na Maksimiru, lagana noć za Crvenu zvezdu, šok za bh. fudbalere

Treće pretkolo Lige prvaka

Haris Zilić

Odigrano je nekoliko revanš utakmica trećeg pretkola Lige prvaka.

Za javnost u regiji najzanimljivije večeras bilo je u Armeniji i Zagrebu.

Crvena zvezda je sa 0:2 savladala Pyunik i nakon "petarde" u Beogradu sa ukupnih 0:7 izborila plasman u play off Lige prvaka.

Dinamo je odigrao odlično prvo poluvrijeme protiv Ludogoretsa na Maksimiru.

Modri su nakon 44. minute igre vodili sa 3:0, dvostruki strijelac bio je Oršić, jednom je pogodio iz penala, dok je vodeći gol dao Drmić.

Bugari se vraćaju u igru u samom finišu prvog poluvremena kada je Despodov u četvrtoj minuti nadokande pogodio za 3:1.

Drama na pomolu je bila u 49. minuti kada je Despodov sada iz penala pogodio za 3:2.

Ipak Ludogorets je u ovom duele imao nesreću da je meč završio sa osam igrača jer su isključeni Yankov u 17. i Rick u 72. minuti, oba fudbalera zbog drugog žutor kartona, a Karnicnik je u 84. minuti dobio direktan crveni karton.

Do kraja utakmice Petković iz penala u 84. minuti pogađa za konačnih 4:2 i Dinamo sa ukupnih 6:3 ide u play off.

U redovima Dinama Amer Gojak je u igru ušao početkom drugog poluvremena umjesto Mišića, dok je Luka Menalo priliku za igru dobio u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Od utakmica koje su završene plasman u play off su ostvarili i Maccabi Haifa, Benfica, Plzen, Bodo/Glimt.

Šok su doživjeli i bh. fudbaleri u dresu Ferencvarosa, obzirom da je večeras Qarabag slavio sa 1:3 i tako mađarske prvake ostavio bez play offa jer je tim iz Azerbejdžana prošao dalje sa ukupnih 2:4.

U timu Ferencvarosa, Ćivić i Kovačević su bili u startnoj postavi, Bešić i Lončar na klupi za rezervne fudbalere.

Zaprati GNK Dinamo Zagreb, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: