Debakl Đavola u Londonu

Nekad velikan, danas predmet ismijavanja: Za United je i Brentford velesila

Eldar Ganibegović

Brentford je u drugom kolu engleske Premier lige s 4:0 deklasirao Manchester United.

Sve se ustvari odvijalo od 10. do 35. minute.

Vodstvo domaćem timu u 10. minuti donio je Dasilva. Samo osam minuta kasnije Jensen uduplava vodstvo. Njegov gol pogledajte klikom OVDJE

Mee je u 30. minuti pogodio za 3:0 (VIDEO OVDJE), dok je za 4:0 pogodio Mbeumo pet minuta kasnije.

Najopasniji po gol domaće ekipe bio je Eriksen koji je u drugom poluvremenu dva puta opasno zaprijetio, no nije uspio zabiti počasni pogodak za svoj tim.

Na kraju je Maguire izblokirao jedan dobar pokušaj domaćina i United može biti sretan što nije primio i peti gol.

Ovo je ukupno sedmi poraz u nizu Uniteda u gostima, a po prvi put u historiji da su ligu startali s dva poraza.

Nakon nepuna dva kola Manchester United je zakovan za dno tabele bez bodova i s gol razlikom 1:6, dok je Brentford s četiri poena na trećem mjestu.

U narednom kolu Brentford gostuje kod Fulhama, dok Manchester United dočekuje Liverpool i ima idealnu priliku da se ponovo obruka.

Premiership, 2. kolo:

Brentford - Manchester United 4:0 (Dasilva 10', Jensen 18', Mee 30', Mbeumo 35')