Bio je previše neozbiljan

Alkohol i tulumarenje koštali ga ozbiljne karijere: Danas zaboravljen od većine i radi dva posla

Haris Zilić

Dosta fudbalera je puno obećavalo u svojim prvim ozbiljnim fudbalskim koracima, ali nakon toga sve je otišlo pogrešnom raskrsnicom.

Liverpoolova akadmeija je jedna od jačih u Engleskoj, znali su Redsi lansirati dosta dobrih fudbalera, a 2009. godine oči su bile usmjerene prema 20-godišnjem veznjaku koji je briljirao u U17 i U18 ekipi.

Mnogi su ga vidjeli kao nasljednika tadašnjeg kapitena Stevena Gerrarda, ali to je brzo otišlo neželjenim tokom. Riječ je o zaboravljenom Jayu Spearingu koji danas obavlja dvije uloge.

No vratimo se na početak njegove karijere.

Nakon neuspješnog pokušaja u prvom timu Redsa otišao je u Leicester gdje se također nije dosta naigrao, pa je ponovo lutao po posudbama. Liverpool ga je slao na psoudbe u Bolton i Blackburn, da bi od jula do oktobra 2017. godine bio bez kluba, a onda mu je pomogao Blackpool.

Odigrao je Spearing dobre tri sezone u dresu Mandarina, ali ne toliko da bi fudbalski život vratio u neki ozibljniji tok. Pokušao je kasnije i u Tranmereu kratak period.

I dolazimo do pomenute dvije uloge. Spearing ima 33 godine i danas igra za U21 tim Liverpoola sa momcima mlađim od sebe 14, 15, 16 godina. Pored toga trener je U18 ekipe Liverpoola.

Ponovo mu je njegov Liverpool dao šansu da uživa u fudbalu, ali karijera nije bila ni blizu one kakva se očekivala.

Znao je Spearing biti nestašan i van terena, imao je nediscipline, kao da nije mogao pratiti tempo života jednog ozbiljnog fudbalera. Nekada je znao pretejrati u čašici alkohola, znao je tulumariti kada na treba, na kraju se sve sastavilo i koštalo ozbiljne karijere.

Potražite više informacija na temu Premier league:

U karijeri nije nikada zaigrao ni za jednu selekciju Engleske, iako je nekoliko puta bio na širem spisku U 19 i U21 reprezentacije Engleske.

Zaboravljen i od navijača, Jay danas pomaže u svom matičnom klubu, a možda kao trener i učitelj nekim novim klincima bude i jedan od tvoraca neke nove zvijezde sa Anfielda.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.