Sloboda vodi u derbiju starih rivala

Bivši član FK Sarajevo "zaledilo" Bordo tim!

Admin Čaušević

Sjajan početak Slobode na Tušnju u duelu protiv FK Sarajevo.

Sloboda je povela već u 8. minuti utakmice, a vodeći gol za domaće postigao je iskusni napadač Amer Bekić.

Bekić je iskoristio konfuciju u odbrani gostiju iz prijestolnice te matirao Dizdarevića.

Ovo je zasigurno idealan početak meča za domaće kojim je svaki bod potreban u borbi za opstanak.

Sa druge strane utakmica nije mogla početi lošije za Sarajevo kojem takođe trebaju bodovi.

Nakon gola u 8. minuti Bekić je šest minuta kasnije ponovo zatresao mrežu svog bivšeg kluba.

Poslije lijepe akcije domaćina Vranješ se našao u situaciji 1:1 sa Dizdarevićem, ali se odlučio za asistenciju.

Vranješ je uputio pas prema Bekiću koji bez problema pogađa na praznu mrežu. Iz poštovanja prema Bordo klubu nije slavio gol.

Inače, 30-godišnjem napadaču su ovo bili prvi golovi u ovoj sezoni i stigli su protiv kluba čiji je dres nosio od 2014. do 2017. godine.

Tribine stadiona Tušanj odavno nisu bile ispunjenije. Dolazak Danijela Pranjića je donio i euforiju što se odrazilo i na posjetu u susretu protiv Sarajeva.

Dobru podršku ima i Sarajevo čiji navijači, popularne Horde zla, nisu propustile priliku da traže odlazak Uprave, prije svih direktorice Ajle Alimanović.