Nadamo se dobrom nastupu i danas od 17 sati

Lana Pudar izborila finale u Izraelu

Samir Mlaćo

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar ima razloga za zadovoljstvo.

Naime, Lana se plasirala u finale utrke na 200 metara delfin na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu.

U gradu Netanya Lana je osvojila prvo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj grupi, te tako potvrdila sjajnu formu.

Mostarka je završila nastup sa rezultatom 2:10:11, što je drugo vrijeme u polufinalnim grupama.

Finalna utrka je danas u 17:08, te se nadamo novom dobrom rezultatu mlade Mostarke.

Druga bh. plivačica Iman Avdić nije uspjela izboriti finale.

Ona je imala vrijeme 2:18:36.

"Lana Pudar upravo je otplivala svoju kvalifikacijsku utrku na svjetskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Izraelu u disciplini 200m delfin s vremenom 02:10 11, osvojivši prvo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj grupi i ukupno drugo mjesto, plasiravši u finale svjetskog juniorskog prvenstva

Finalna utrka je na rasporedu danas u 18:08h po lokalnom vremenu, a po našem u 17:08h.

Sretno Lana, sretno BiH", stoji u objavi na zvaničnoj stranici Lane Pudar.