PSV spasio bod u sudijskoj nadoknadi

Topnici protiv "malog" Lensa ostali bez Sake i bodova!

Esmer Oštraković

Dvije sjajne utakmice odigrane su u okviru grupe B, a pobjede su ostvarile ekipe Lensa i Seville.

Lens je na svom terenu dočekao favorizovani Arsenal, te je uspio napraviti veliki preokret i ostvariti pobjedu od 2:1.

Topnici su već u 14. minuti došli do vodstva od 1:0. Grešku Thomassona iskoristio je Jesus i pogodio je za vodstvo Arsenala.

Upravo Thomasson je devet mintua kasnije vratio stvari na početak. Raya je loše ispucao loptu, a u nastavku akcije Lens stiže do poravnanja.

Možda i gore od poraza zvuči ono što se desilo u 34. minuti. Naime, Bukayo Saka se povrijedio i morao je napustiti igru.

Veliko je pitanje da li se radi o težoj povredi i koliko će pauzirati, ali gotovo sigurno će propustiti derbi protiv Manchester Cityja koji se igra u nedelju.

Dvije sjajne prilike imali su Topnici u drugom poluvremenu, ali niti jednu nisu uspjeli iskoristiti.

Prvo je Trossard izašao sam pred Sambu koji je odbranio njegov udarac, a to se dogodilo u 49. minuti.

Novu sjajnu priliku za Arsenal imao je Tomiyasu u 67. minuti, ali je i njegov pokušaj sjajno odbraio Samba.

Gol odluke pao je samo dvije minute kasnije kada je Wahi postigao prelijep gol za pobjedu svoje ekipe.

PSV i Sevilla su podijelili bodove, ali su odigrali sjajnu utakmicu sa četiri postignuta gola. Konačan rezultat utakmice bio je 2:2.

Sve do 68. minute nije bilo golova, a onda je Gudelj pogodio za vodstvo gostiju iz Španije.

De Jong je u 86. minuti sa bijele tačke vratio stvari na početak i činilo se da će PSV ostati neporažen na ovom susretu.

Samo minuta kasnije En Nesyri postiže novi gol za Sevillu i ponovo vraća prednost na stranu Seville.

Ipak, ni tu nije bio kraj. Duboko u sudijskoj nadoknadi, tačnije u 96. minuti Teze je postigao gol za 2:2 i tako donio veliki bod svojoj ekipi.

Nakon dva odigrana kola u grupi B, Lens se nalazi na prvom mjestu sa 4 osvojena boda. Drugi je Arsenal sa bodom manje.

Na trećem mjestu je Sevilla sa dva boda, dok je posljednji PSV sa samo jednim osvojenim bodom.