Vranješ na kraju bio tragičar

Borac pao gdje se najmanje nadao

Samir Mlaćo

Banjalučki Borac pao je na prepreci na kojoj se to sigurno nije nadao.

Naime, u osmini finala Kupa RS, Kupa koji nosi naziv "Milan Jelić", Banjalučani su bili favorita protiv Radnika iz Bijeljine, člana Prve lige RS.

Borac je poveo u četvrtoj minuti pgootkom Aponza Pene, no u 32. minuti Dragan Došlo je izjednačio.

Završilo je 1:1, a nakon jedanaesteraca slavili su domaći 5:4. Tragičar Borca bio je povratnik Stojan Vranješ.

Vinko Marinović je izmiješao karte za ovaj meč pa su šansu od prve minute dobili: Pavlović, Pejović, Jurilj, Barsky, Jose, Pišek, Subić, Vranješ, Šušić, Mihajlović i Pena.

Na kraju se Radnik radovao i sigurno da je to iznenađenje za sve, posebno prvog čovjeka Borca Milana Tegeltiju.

Borac se sada okreće prvenstvu gdje ga u nedjelju očekuje gostovanje kod NK GOŠK Gabela.

Gabeljani su pozitivno iznenađenje prvenstva, savladali su između ostalih Zvijezdu 09, FK Igman, FK Željezničar, a na svom terenu uzeli i bod FK Sarajevo.

Sada žele nove bodove, pa se očekuje zanimljiv meč.