Odluka koju je tada donio nije bila laka
Rakitićeva priča ledi krv u žilama: "Pozivi u 3 ujutro, moja prekrižena glava, prijetnje smrću..."
Jedna od glavnih tema ovih dana na našim prostorima je sasvim sigurno dolazak Ivana Rakitića u Hajduk.
Njegov dolazak u ekipu iz Splita odjeknuo je ne samo našim prostorima, nego i kompletnom Evropom. Malo ko je vjerovao da će se ovaj transfr stvarno i dogoditi.
Rakitić je imao mnogo zanimljivih priča u svojoj karijeru, ali one sa početka kada je morao da bira za koju reprezentaciju će da igra su nekako posebne.
"Oduvijek, još od malih nogu, tako sam odgojen, Hrvatska je imala posebno mjesto u mojim razmišljanjima i srcu. Kao desetogodišnji dječak pratio sam "vatrene" u Francuskoj, zajedno s bratom Dejanom gledao sam utakmice u dresovima hrvatske reprezentacije.
Moj idol je bio Robert Prosinečki, od njega sam kopirao rolanje lopte, on je zaista bio jedan i jedini takav igrač", govorio je mladi Ivan Rakitić 2007. godine.
Sam je tada priznao da je odluku da igra za Hrvatsku donio odmah nakon što je potpisao za Schalke 04, ali nije se to baš svima dopalo. Posebno nije ljudima u Švicarskoj.
"Meni je bilo lako donijeti odluku, ali u Švicarskoj su nam mnogi zamjerili. Bilo je svega, fotografija s mojom prekriženom glavom, zvali su nas noću, u 3 ujutro, bilo je i prijetnji smrću", priznao je tada Rakitić, te je nastavio:
Selektor Švicarske Jakob Kuhn me nagovarao da nastavim za njih, tražili su me i Nijemci, ali ja sam znao, igralo mi se jedino za Hrvatsku.
Kada sam igrao prvu utakmicu za Schalke 04, protiv Stuttgarta, jedan navijač mi je dobacio hrvatsku zastavu, njom sam zaogrnut bio na terenu", sasvim iskreno je rekao Rakitić.
Hajduk je u modi
Rakitić je ništa kakva faca najavljuje dolazak na Poljud: "Moram doći"
Rakitić koj sada ima 36 godina, iza sebe ima fenomenalnu karijeru koje se ne bi stidio niti jedan igrač na svijetu.
Nakon već spomenutog Schalkea otišao je u Sevillu 2011. godine iz koje nakon tri godine prelazi u barcelonu u kojoj se zadržao sve do 2020. godine.
Uslijedio je povratak u Sevillu, a u januaru 2024. godine potpisao je za Al Shabab u kojem je bio sve do proje nekoliko dana kada je došao u Hajduk.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Detalj koji je čini se odlučio sve
Srbi su izgubili protiv Finske zbog onoga što se desilo na poluvremenu meča u Rigi
Padaju rekordi na Eurobasketu
Nije normalno šta radi Luka Dončić: Košarka ovo ne pamti, Italijani samo gledaju
Nije sve tako sivo, ili ipak jest?
Prvi kiks Dinama i odmah je stigla prva žrtva: "On je sramota hrvatskog nogometa"
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Nalaze se u problemu pred zadnje kolo