Stojković želi miran meč
Srbija ne prašta ozloglašenom i omraženom, Piksi ih je izdao: "Ne bojim se, zaboravite na to"
Dragan Stojković Piksi govorio je o dolasku Granita Xhake u Srbiju gdje švicarski reprezentativac nikako nije omiljen zbog stavova o ovoj državi i prošlosti koja je bila zaista žestoka.
Granit Xhaka omražen je lik u Srbiji. Reprezentativac Švicarske je prethodnih godina često znao napraviti haos na terenu kada su se susretale dvije reprezentacije, pa je stekao status omraženog i ozloglašenog.
Razlozi su sasvim jasni. Xhaka je porijeklom s Kosova, otac mu je imao veoma tešku prošlost, a to je Granit često isticao.
Piksi pred dolazak Xhake u Leskovac smatra da nikakvih provokacija neće biti, apelovao je na navijače da sve prođe u fair playu.
"Vjerujem da ljudi znaju prošlost i te neke provokacije. Apelujem da se utakmica odigra u fair playu, kako treba da bude, da ponašanje s tribina bude na visokom nivou, kao i ponašanje igrača", rekao je Stojković i dodaje:
"Te stvari treba zaboraviti i treba se fokusirati na fudbal i na igru. To je ono što želim. Ne bojim se, takve stvari su apsurdne i nepotrebne. On je veliki igrač, svjestan je toga, puno ga cijenim i pokazuje već godinama da je svjetska klasa. Mislim da tu neće biti nekih problema", rekao je Stojković.
I u Švicarskoj su svjesni da će Xhaka biti pod ogromnim pritiskom 12. oktobra u Leskovcu. O tome je govorio selektor Murat Yakin.
"Nismo uopće razmišljali o opciji da Granit ne ide u Srbiji. Za njega je to emotivan meč, ali ne treba razmišljati o stvarima iz prošlosti."
Xhaka je pobjedu nad Srbijom tokom Svjetskog prvenstva 2022. godine žestoko slavio. Pokazivao je dvoglavog orla, hvatao se za međunožje, a nakon svega je poslao samo kratku poruku.
"Evo ti Srbijo. Zbog ovog me zovu Granit Kosovo"...
Xhaka će sigurno, bez obzira na sve molbe Dragana Stojkovića, biti žestoko dočekan u Leskovcu. Ne mogu u Srbiji zaboraviti sve uvrede i provokacije i ne žele tek tako prijeći preko svega.
Sigurno je da će 12. oktobar donijeti utakmicu visokog rizika. Vjerovatno će i Xhaka biti pod posebnom pratnjom kako bi se spriječio bilo kakav incident.
Švicarci igraju u Novom Sadu
"Srpska policija će biti spremna za Granita Xhaku"
Vidjet ćemo šta će se sve dešavati, ali nema dileme da će u Leskovcu njegovo ime izazvati žestoke reakcije.
Xhaka će protiv Srbije upisati svoj 132. nastup za reprezentaciju Švicarske.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Gube u prijateljskoj utakmici od Kanade
Ako Barbarez gleda Rumune ima razlog za smijeh! Golman "ludovao", pa lupao, Lucescu tužno sve gledao
Specijalni pred novom avanturom
Mourinho prodao čast zbog novca, izbor novog kluba sve govori: "Bijedniče, zar ćeš tamo otići?"
Ne žele ga gledati u Kataru
Srbi 'završili karijeru' Aleksandra Mitrovića: "Sram te bilo"
Kakvo ludilo u Minhenu