Na gostovanju u Njemačkoj
Zagreb doživio jedan od najtežih evropskih poraza u historiji
Rukometaši Zagreba poraženi su u 7. kolu grupe B Lige prvaka u gostima kod njemačkog prvaka Magdeburga s 24:36 (12:16).
Prvak Hrvatske je u Ligi prvaka u pet utakmica upisao pet poraza u nizu u veoma teškoj grupi. Najteži poraz doživjeli su večeras u Njemačkoj od Magdeburga.
Veći dio prvog dijela su se gosti iz Zagreba dobro držali, no u drugom dijelu ekipa Magdeburga pravi osjetnu razliku u kvalitetu i dolazi do uvjerljive pobjede.
Kod Zagreba su Zvonimir Srna i Roko Trivković zabili po pet golova, dok su Magdeburg predvodili Isak Persson sa sedam i Manuel Zehnder sa šest pogodaka, a golman Sergey Hernandez je imao 16 odbrana.
Zagreb je zadnji u grupi B sa dva boda, a Magdeburg predzadnji sa pet bodova. Na čelu je Barcelona koja ima 12 bodova.
RK Zagreb će u narednom kolu 20. novemra dočekati upravo ekipu Magdeburga.
U grupi B večeras su se sastali još Kolstad i Aalborg, ad omaći tim slavio je u neizvjesnoj završnici sa 25:24. Szeged je sa 28:27 savladao Kielce.
Frimmel, Garciandia i Šostarić su postigli po pet pogodaka za Mađare, a za Poljake je Nahi bio najefikasniji sa sedam golova, dok je Moryto postigao pet. Hrvatski rukometaš Igor Karačić postigao je dva gola.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Navijači Zvezde bijesni na njega
Đoković nije jedini, Vučić iz Srbije otjerao i košarkaša Crvene zvezde: Zna se zašto ih je odbio!
Teške optužbe iz Prištine
Jači i od Vučića! Ovo je srpski moćnik iz sjene koji Kosovo drži u šaci: "Drži nas kao taoce"
Oglasio se poznati reditelj
Samo se on čekao: Emir Kusturica donio istinu o Jokiću, a zatim napravio za Vučića neoprostiv potez
Čeka nas dosta uzbuđenja
Kuglice nisu imale milosti, sve će da gori, Crvena zvezda stiže u Hrvatsku
Željezničar - Kopar 1:1