(AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Real mijenja određene stvari

Ancelotti čuo da Real prodaje nedodirljivog, pozvao ga je na razgovor: "Slušaj dobro, nemoj da..."

Midhat Šljivak

Carlo Ancelotti nije trener koji će tako često izdvajati određene fudbalera od ostatka ekipe, a kada to radi u Real Madridu onda uglavnom spominje ime francuskog veznjaka Aureliena Tchouamenija. Zato je Italijan odlučio reagovati kada je čuo priče da klub ovog fudbalera želi prodati.

Aurelien Tchouameni jedan je od omiljenih igrača Carla Ancelottija u Real Madridu. Italijan ga smatra posebnim i nezamjenjivim, no na to se u rukovodstvu kluba ne obaziru i spremni su prodati ovog 24-godišnjaka.

Čelnici kraljevskog kluba smatraju da je ovaj fudbaler dostigao vrhunac u njihovom klubu i da bolje ne može od sadašnjih igara. Zbog toga su spremni saslušati ponude koje dođu.

"Real će saslušati ponude koje dođu za Tchouamenija. Rukovodstvo kluba preferira ulaganje u Eduarda Camavingu ispred Tchoumenija, iako se Carlo Ancelotti ne slaže s takvom odlukom."

"I treneru je jasno da je nivo njegove igre opao, ali je jedini koji stoji uz njega. Ostali su promijenili mišljenje i smatraju da je najbolja opcija da ga klub proda", naveo je Relevo.

Naravno, ove vijesti došle su i do fudbalera, te Carla Ancelottija. Italijan ga je pozvao na razgovor i odlučio je francuskom veznjaku saopštiti šta misli o svemu.

"Ne obraćaj pažnju šta ljudi govore i pišu. Ostaješ s nama i imaš naše potpuno povjerenje", rekao je Ancelotti.

Međutim, dosta je onih koji vjeruju da je ovo italijanski stručnjak napravio kako bi samo smirio Tchouamenija pred bitne utakmice. Klub je navodno već donio odluku da je Francuzu ovo posljednja sezona u Madridu.

A njegov novi tim mogao bi biti Liverpool. Engleski mediji tvrde da je dolazak ovog fudbalera na Anfield zaista realna opcija i da bi posao mogao koštati čak 100 miliona funti.

Podsjetimo, ovaj 24-godišnji veznjak stigao je u Real Madrid u junu 2022. godine iz Monaca. Plaćen je čak 80 miliona eura.

U prethodne dvije godine s Kraljevima je osvojio sve. Ipak, klub smatra da im više nije od pomoći i žele ga se riješiti.

Francuz je u dresu Reala za ove dvije i po sezone odigrao 102 utakmice. Često ga je Ancelotti stavljao i na štopersku poziciju u nedostatku drugih opcija i on je odrađivao jako dobar posao.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Ukupno je zabio tri gola i upisao je pet asistencija. Naravno, to mu nije prioritet već se radi o klasičnom destruktivcu protivničke igre koji je igrao dosta dobro u prethodnim mjesecima.

Ipak, u njemu niko ne vidi ono ošto vidi Ancelotti i transfer se definitivno sprema, usprkos riječima italijanskog stručnjaka.