FOTO: EPA

Svima ističu na kraju sezone

Bivši šef Liverpoola "tačno zna" šta se događa sa ugovorima Van Dijka, Salaha i Alexander-Arnolda

Esmer Oštraković

Čovjek koji je bivši šef u Liverpoolu, Peter Moore, otkrio je da zna šta se tačno događa kada je riječ o ugovorima tri velike zvijezde Liverpoola.

Naravno radi se o Alexander-Arnoldu, Mohamedu Salahu, te Virgilu van Dijku, a ugovori sva tri ova nogometaša ističu na kraju sezone, što samo po sebi pravi velike probleme upravi Liverpoola.

Moore ima 69 godina, te je u periodu od 2017. do 2020. godine radio u ovom klubu, a Klopp je u to vrijeme osvojio prvo mjesto u Premiershipu, kao i u Ligi prvaka.

Nekoliko nogometaša koji su bili uključeni u taj uspjeh su još uvijek u klubu, a budućnost Alexander-Arnolda, Salaha i Van Dijka je još uvijek nejasna.

Bivši šef Liverpoola jao dobro je upoznat sa ovakvim situacijama jer se i sam nalazio u njima na Anfieldu, te je objasnio ono što on zna o svemu.

"Ne znam šta će se na kraju dogoditi sa njihovim ugovorima, rekao je za Soccerex u Miamiju, te je nastavio:

"Radi se o Trentu, Virgilu i Salahu i jako je teško zamisliti da neko od njih trojice napusti Liverpool.

Znama da vlasnici jako predano rade na tome da ugovori ova tri nogometaša budu produžena.

Pitanje je da li će uspjeti dogovoriti produženje sa sva tri nogometaša ili pak sa dvojicom, naravno ili sa jednim.

Uvijek postoji opcija i da sva trojica na kraju sezone odluče kao slobodno igrači napustiti Liverpool.

Ne zna, ali kada pogledate te igrače i kako su posvećeni trenutno nikada ne bi rekli da imaju bilo kakvu namjeru da idu na kraju sezone.

Znam da traju pregovori sa agentima i siguran sam da idu u jako dobrom pravcu", rekao je Moore.

U oktobru je Van Dijk otkrio da traju pregovori između njegovih predstavnika i čelnika Liverpoola, ali je bio jasan i rekao da ne zna šta budućnost donosi.

Potražite više informacija na temu Premier league:

Kada je riječ o Salahu za njega je postojala ponuda od 150 miliona funti koju je poslao Al-Ittihad, ali je to Liverpool odbio u augstu 2023. godine.

Sva tri nogometaša će biti slobodna da već od januara potpišu predugovor sa nekom od ekipa koje nisu iz Engleske.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.