Podmetnuo nogu za pad Edina Terzića, pa je i sam osjetio šta je izdaja: "Žao nam je, ali..."
Nuri Sahin više nije trener Borussije iz Dortmund. Dobio je otkaz nakon poraza od Bologne s 2:1, ali i nakon serije očajnih rezultata u Bundesligi. Sahin je glavni krivac za otkaz Edinu Terziću na početku sezone, a sada mu se sve osvetilo.
Rukovodstvo Borussije iz Dortmunda odlučilo se rastati s trenerom Nurijem Sahinom nakon samo sedam mjeseci saradnje. Turčin je otkaz dobio nakon poraza od Bologne, što je bio četvrti neuspjeh u nizu.
Sahin je izgubio podršku rukovodstva kluba i saopšteno mu je kako će klub dalje beznjega.
"Cijenimo Nurija Sahina i njegov rad, željeli smo dugoročnu saradnju i do kraja smo se nadali da ćemo zajedno napraviti preokret u sezoni", rekao je direktor Lars Ricken i dodaje:
"Nakon četiri poraza u nizu i samo jedne pobjede u zadnjih devet utakmica, te 10. mjesta u Bundesligi, izgubili smo vjeruju da možemo ostvariti sportske ciljeve sa sadašnjim stručnim štabom. I mene osobno boli ova odluka, ali nakon utakmice u Bologni je bila neizbježna", rekao je Ricken.
Od kluba se oprostio i Nuri Sahin.
"Nismo uspjeli postići ciljeve koje smo zacrtali ove sezone. Ovom posebnom klubu želim sve najbolje", rekao je kratko Sahin.
Mike Tullberg će voditi ekipu u narednom meču s Werderom, a novi trener kluba mogao bi postati Hrvat Niko Kovač.
Razgovori s iskusnim stručnjakom su u toku i navodno su veoma blizu realizacije. S poslom se povezuje i Erik ten Hag.
Kovač je međutim jedini spreman ekipu preuzeti do kraja sezone uz opciju da produži saradnju narednog ljeta.
Sahin je neuspješno okončao epizodu u Dortmundu. Kao da mu se osvetilo to što je podmetnuo nogu Edinu Terziću prije nekoliko mjeseci.
Turčin se smatra jednim od najzaslužnijih za otkaz sjajnom stručnjaku. Potpuno se uvukao u svlačionicu, fudbalerima je postao najbolji prijatelj, te je šefu radio o glavi.
Hummels "otjerao" Terzića, pa i sam otišao, klub iznenadio izborom novog trenera
Nuri Sahin je Borussiju vodio u 27 utakmica uz učinak od 12 pobjeda, četiri remija i 11 poraza.
Sada je i on slobodan čovjek. Nije se previše dokazao u Dortmundu i klubovi će sada ozbiljno razmisliti prije nego što ga angažuju.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ideja koja bi mogla na adresu UEFA-e
Kosovo i Bosna i Hercegovina dobili su najteži mogući udarac: "Te države ne postoje?"
Projekat je dosta ambiciozan
Udar na Beograd! U Srbiji prave novi "Real", pao rekord, stigli milioni: "Vučić nam je obećao da..."
Rossonerima baš sada treba
Modrić čelnicima Milana preporučio svog prijatelja, odmah su krenuli po njega: "On je zvijer"
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Nije se dugo čekalo na reakciju