Mladog fudbalera prate velikani
U borbu za Dinamovo "čudo od djeteta" ulazi i Liverpool: Najveći problem predstavlja zakon Gruzije!
Španski giganti već su poslali skaute da prate njegov razvoj, a sada se i Liverpool uključio u utrku.
Saba Kharebashvili, 16-godišnji talent iz Gruzije, postao je jedna od najtraženijih mladih zvijezda u evropskom fudbalu.
Lijevi bek Dinamo Tbilisija impresionirao je svojim nastupima, a interes za njega pokazali su Barcelona, Real Madrid i sada – Liverpool.
Mladi Gruzijac već je odigrao 28 utakmica za prvi tim Dinama, iako je tek u septembru prošle godine napunio 16 godina.
U dosadašnjem dijelu sezone nastupio je u 21 ligaškoj utakmici i upisao dvije asistencije, pokazujući odlične defanzivne vještine.
Posebno je privukao pažnju evropskih klubova prošlog ljeta, kada je s 15 godina postao najmlađi fudbaler u historiji UEFA takmičenja.
Tada je nastupio u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu protiv Mornar Bara i oborio rekord koji je ranije držao Youssoufa Moukoko.
Od tada, interes za njega samo raste, a prema pisanju Mundo Deportiva, Liverpool pomno prati njegov razvoj i razmatra ga kao dugoročno rješenje na poziciji lijevog beka.
"Redsi" su svjesni da Andrew Robertson puni 31 godinu ovog mjeseca, dok je Konstantinos Tsimikas uglavnom rezerva i ne igra ključnu ulogu.
Ipak, postoje prepreke za potencijalni transfer.
Naime, gruzijski propisi ne dozvoljavaju mladim igračima da napuste zemlju prije 18. godine.
To znači da Kharebashvili ne može napustiti Dinamo Tbilisi prije septembra 2026. godine, ali klubovi mogu unaprijed dogovoriti njegov transfer.
Barcelona i Real Madrid već su napravili prvi korak i poslali skaute da ga prate, počevši od novembra prošle godine.
Španski velikani imaju iskustva u dovođenju mladih talenata, a Barcelona je u posljednje vrijeme investirala u Mikayila Fayeja, Pabla Torrea i Ibrahima Diarru.
Real Madrid, s druge strane, traži novo rješenje na lijevom beku nakon neuspješne potjere za Alphonsom Daviesom.
Bitka za Kharebashvilija tek počinje, a kako stvari stoje, ovaj mladić mogao bi postati jedno od najvećih gruzijskih imena u budućnosti evropskog fudbala.
Promo
Donacije stigle na adrese pet humanitarnih udruženja
U igri na humanost svi pobjeđuju: Mozzart nastavio plemenitu misiju
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Zanimljivi naslovi u srpskim medijima
RTS je večeras iznenadio cijelu Srbiju - Bole riječi kojim su opisali poraz od Turske
Već ga obožavaju u Milanu
Kakav je to majstor: Modrić je uzeo loptu, a nekoliko sekundi kasnije...
Specijalni pred novom avanturom
Mourinho prodao čast zbog novca, izbor novog kluba sve govori: "Bijedniče, zar ćeš tamo otići?"
Trener Reala objasnio kako stoje stvari
Ni sinoć nisu odigrali ni minute za Real, pa Alonsa pitali šta se dešava: "Rekao sam istu stvar"
Popularni pjevač se oglasio nakon pobjede BiH