FOTO: EPA

Nekadašnji Zmaj prokomentarisao situaciju u bivšim klubovima

Pjanić opleo po kontroverznom hrvatskom treneru: "Nije dorastao zadatku"

Muhamed Bogilović

Miralem Pjanić je poznat po tome što nema dlake na jeziku, te poprilično otvoreno govori o svemu, pa tako je bilo i ovoga puta.

U utakmici 31. kola italijanske Serie A, Roma će na stadionu Olimpico ugostiti ekipu Juventusa.

Za italijanski Tuttomercato ovaj susret najavio je Miralem Pjanić, koji je jedan od fudbalera koji je nosio dres obje ekipe.

"Roma ima više stabilnosti u ovom trenutku, to je bez dileme. Juventus je promijenio trenera jer su rezultati bili lošiji od očekivanog.

Posljednjih godina, pa i onda kada sam ja bio tu, ali i prije mene uvijek je bila patnja osvojiti titulu u Italiji. Ove godine bez obzira na malu potrošnju na marketu, klub je mislio da će se moći takmičiti za vrh.

Nešto je očito krenulo po zlu. Neki potezi koji su se povukli su bili protiv Juventusovog DNK-a, ali sada kao osoba koja poznaje Juventus i znam kako taj klub funkcioniše, mislim da su se vratili na velika vrata", rekao je Pjanić.

Osvrnuo se Pjanić i na dolazak proslavljenog hrvatskog stručnjaka, Igora Tudora.

"On je već pokazao da je pametan i spreman. Bila je neophodna promjena trenera nakon posljednjih rezultata.

Roma je na početku sezone pokazala da bi trebala biti na poziciji na kojoj će biti prije nego što je došao Ranieri", rekao je Pjanić i istakao da nema pozitivno mišljenje o Ivanu Juriću, drugom Hrvatu u Serie A koji je vodio Romu:

"Mislim da je Roma napravila ogromnu grešku što su se rastali sa Daniele de Rossijem. Bilo je rano i tim je preživio veliki šok.

Nisu se svi složili sa tom odlukom, a trener koji je stigao, Jurić nije uopće trener za Romu. Jednostavno, nije dorastao zadatku. Sa druge strane, Ranieri je bio dobar da postavi stvari na svoje mjesto."

Za kraj govorio je o Ranierovom poslu u dosadašnjem dijelu sezone.

"On je Romanista. Zna ovaj grad, dres, jako dobro. Ima odlično iskustvo iza sebe i navijači ga obožavaju.

Potražite više informacija na temu Serie A:

On ima tu mogućnost da počne pozitivan niz rezultata odjednom, te bi mogao vratiti tim u borbu za Ligu prvaka.

Ranieri je odličan izbor i mislim da je već pokazao svoj puni trenerski potencijal za Romu i grad Rim", završio je Pjanić.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.