Težak gubitak
Hamilton se kroz suze oprostio od najboljeg prijatelja: "Poslije četiri dana na aparatima.."
Sedmerostruki svjetski prvak podijelio je emotivnu poruku nakon gubitka dugogodišnjeg pratitelja. Roscoe je bio Hamiltonov vjerni saputnik i omiljeni 'član tima' među navijačima Formule 1. Britanac je istakao da je ovo jedna od najtežih odluka u njegovom životu.
Lewis Hamilton proživljava jedan od najtežih trenutaka u privatnom životu.
Njegov voljeni pas Roscoe uginuo je u nedjelju navečer, 28. septembra.
Roscoe je prethodna četiri dana proveo na aparatima za održavanje života.
Hamilton je kroz suze objavio da je morao donijeti "najmučniju odluku" i oprostiti se od voljenog prijatelja.
"Poslije četiri dana na aparatima, boreći se svom snagom koju je imao, morao sam donijeti najtežu odluku u svom životu i reći zbogom Roscoeu", napisao je Hamilton.
"Nikada nije prestao da se bori, sve do samog kraja. Osjećam ogromnu zahvalnost i čast što sam dijelio život s tako prelijepom dušom, anđelom i pravim prijateljem."
"To što sam Roscoea doveo u svoj život bila je najbolja odluka koju sam ikada donio i zauvijek ću čuvati uspomene koje smo zajedno stvorili."
Hamilton je podsjetio da je ranije izgubio psa Coco, ali nikada nije bio u situaciji da sam mora uspavati ljubimca.
"Iako sam izgubio Coco, nikada ranije nisam morao uspavati psa, iako znam da su moja majka i mnogi bliski prijatelji to doživjeli. To je jedno od najbolnijih iskustava i osjećam duboku povezanost sa svima koji su prošli kroz gubitak voljenog ljubimca."
"Iako je bilo jako teško, imati ga bio je jedan od najljepših dijelova života - voljeti tako duboko i biti voljen zauzvrat."
Hamilton je zahvalio svima koji su godinama pokazivali ljubav prema Roscoeu.
"Hvala svima na ljubavi i podršci koju ste pokazivali Roscoeu tokom godina. Bilo je posebno svjedočiti i osjećati to."
Roscoe je bio stalni Hamiltonov pratilac u padoku Formule 1 i često je osvajao srca navijača širom svijeta.
Njihova neraskidiva veza ostaje jedna od najprepoznatljivijih priča u svijetu sporta.
Britanac je naglasio da će uspomene na zajedničke trenutke zauvijek čuvati u svom srcu.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Košarkaš Bayerna imao samo riječi hvale za Teletovića
"Pamtim Mirzu Teletovića, ja sam tada bio klinac, ali njemu nisi mogao ništa"
Hrvatski golman gubi strpljenje
Livaković potpisao prije mjesec dana, a sada donio najradikalniju odluku u karijeri: "Ako se to..."
Ostoja Mijailović je sve rekao
Muk za navijače Partizana: Grobari su večeras shvatili ko je i šta je Aleksandar Vučić
Stiže iz Švedske
Barbarez zamjenom za Hajradinovića iznenadio naciju
Ne želi igrati za Orlove