Foto: Marko Metlas MN Press

Oglasio na društvenim mrežama

Najveći kritičar režima ponovo udara! Prozvao predsjednika Zvezde i braću Vučić: "Podčinjen vođi..."

Endin Čaušević

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na svom parketu od Milana (82:92) na startu nove sezone Eurolige, a nekadašnji košarkaš Vladimir Štimac iskoristio je to kako bi ponovo žestoko prozvao Aleksandra Vučića i njegovog brata Andreja.

Nakon razočaravajuće prošle sezone Zvezda je u novo izdanje Eurolige ušla sa velikim ambicijama da se iskupi navijačima, ali to im sinoć nije baš pošlo za rukom.

Zvezda je u Beogradu dočekala ekipu Milana koja je uspjela da slavi u "grotlu" Arene i slavi na kraju zasluženo sa 92:82.

Poraz Zvezde na startu nove sezone Eurolige iskoristio je nekadašnji košarkaš Vladimir Štimac kako bi žestoko prozvao čelnike kluba, a u svojoj objavi ponovo je istakao i prvog čovjeka Srbje, Aleksandra Vučića.

Štimac je prethodnih godinu dana među najglasnijim u borbi protiv režima u Srbiji koja je počela protestom studenata nakon pada nadstrešice u Novom Sadu kada je stradalo čak 16 osoba.

Bivši košarkaš koristi svaku priliku da prozove Vučića i njegove saradnike, a to je uradio i nakon poraza Zvezde na startu Eurolige jer, kako ističe Štimac, nije tajna da su predsjednik Srbije i njegov brat već godinama uključeni u vođenje tog kluba.

"Da uzmemo u obzir da je prva utakmica, ali ne mogu da ostanem slijep na to da stranci toliko soliraju, a to uopšte nije dobro. Zato sam govorio da kor tima mora biti sastavljen od domaćih igrača, jer oni znaju šta znači nositi dres Zvezde. Čak i da imaš možda skromnijeg domaćeg igrača, ali uz jak kult ekipe i svijest o tome šta znači Zvezda, to je formula uspjeha", poručuje Štimac i dodaje.

"Treba, naravno, da postoje i dva dobra stranca koji će da preuzmu određeni dio odgovornosti. Međutim, ne može Kalinić da ima samo 5 šuteva za 27 minuta, od kojih je promašio samo jedan. On je nosilac igre i jedan od najvažnijih šrafova tima, sa iskustvom i stažom. Deki je opet proveo premalo vremena na terenu, svi znamo da, kad treba, Deki je uvijek tu".

Nakon toga Štimac se dotakao predsjednika Zvezde i braće Vučić.

"Zaključak cijele priče je da ne može predsjednik Zvezde da bude čovjek koji nije sportski radnik i ne zna ništa o košarci kao sportu. Na kraju, 'bata' ne može da kreira ekipu, jer ni on ne zna ništa o košarci, isto kao ni ovaj koga su postavili na funkciju predsjednika Zvezde".

"'Nadam' se samo da ga braća Vučić neće poslije par poraza premjestiti u pozorište, znate već kako oni to rade: mjesto negdje mora da se nađe, nije bitno da li imaš kvalitet ili poznaješ posao, samo moraš da budeš podčinjen vođi i onda može sve, JZO, SAJ, ministarstvo, ma šta hoćeš. Treneru i momcima, u svakom slučaju, želim uspjeha, sreće i zdravlja i pobjeda".

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Zvezdu već sutra očekuje novi meč u Euroligi kada će u drugom kolu gostovati ekipi minhenskog Bayerna.

Ovaj susret na programu je od 20:30 sati. Inače, i Bayern je u prvom kolu ovog takmičenja doživio poraz i to na gostovanju kod Panathinaikosa (87:79).

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.