Katalonci slavili na Camp Nouu
Još jedan spektakularan derbi: Barcelona nakon preokreta pobijedila Atletico Madrid
Barcelona je večeras u veliko derbiju pobijedila nakon preokreta madridski Atletico sa 3:1 u meču 19. kola španske La Lige.
Na stadionu Camp Nou gledali smo još jedan spektakularan okršaj Barcelone i Atletico Madrida koji je odmah počeo žestoko.
Nakon nekoliko promašenih šansi na obje strane gosti iz Madrida su "zaledili" Katalonce jer su u 19. minuti uspjeli da povedu sa 1:0.
Odbrana Barcelone ponovo je bila postavljena visoko kada je Alex Baena dobio sjajan pas i sam je izašao na Joana Garciju, te je bez problema savladao golmana domaćih za vodstvo Atletica.
Međutim, taj gol kao da je probudio igrače Barcelone. Oni su zaigrali dosta bolje i samo sedam minuta kasnije poravnali na 1:1.
Ovaj put Pedri šalje nevjerovatnu loptu za Raphinhu koji je uspio proći Oblaka i loptu poslati u gol Atletica za poravnanje rezultata.
Barcelona je do potpunog preokreta mogla već u 37. minuti. Dani Olmo je izborio penal, ali Robert Lewandowski očajno šalje loptu preko gola i ostalo je na semaforu 1:1.
Lewandowski se za promašaj mogao iskupiti već u narednom napadu kada odlično šutira glavom, ali Jan Oblak nevjerovatnom odbranom spašava Atletico.
Barcelona je do gola mogla i na startu drugog poluvremena. Lamine Yamal je uposlio Raphinhu koji je bio u dobroj poziciji, ali ovaj put Brazilac loše šutira i loptu šalje pored gola gostiju.
Uzvratio je i Atletico već u narednoj minuti. Gosti su odigrali kontru koju je upropastio Simeone očajnim udarcem s vrha kaznenog prostora.
Do preokreta Barcelona je stigla u 65. minuti. Sjajno su kombinovali Lewandowski i Olmo koji je sam izašao na Oblaka i odlično ga matirao za 2:1 i erupciju oduševljenja domaćih navijača.
No, odmah hladan tuš za Hansija Flicka jer je Olmo nakon gola nezgodnno pao i povrijedio se, te je morao napustiti teren.
Nevjerovatnu šansu za poravnanje rezultata gosti su imali u 79. minuti. Almada je napravio dar-mar u odbrani Barcelone, ali kada je trebao poslati loptu u mrežu očajno je šutirao i poslao ju daleko pored stative.
Kazna za taj promašaj stigla je u 97. minuti kada je Ferrran Torres zabio gol za konačnih 3:1 i zasluženu pobjedu Barcelone.
Barcelona je prva na tabeli La Lige sa 37 bodova i ima četiri boda, ali i utakmicu više u odnosu na drugoplasirrani Real Madrid koji sutra gostiju u Bilbau kod Athletica.
Atletico Madrid je ostao na četvrtoj poziciji sa 31 bodom nakon 15 odigranih utakmica.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Veliko pojačanje u glavnom gradu BiH
Bomba odjeknula Sarajevom! Bosna se pojačala iz ACB lige sa fantastičnim skorerom! · Zvanično
Veljko Paunović je na potezu
Srbi mogu da slave, dobili su mašinu od igrača: "Taj klinac je nešto posebno"
Borba za Mundobasket
Srbija u šoku zbog onoga što se dešava u Skenderiji, neki traže da se...
Odluka u narednim danima