Federico Titone / SOPA Images

Tako kažu Španci

Njegova priča u Madridu je završena: Real se večeras odrekao velike zvijezde!

Midhat Šljivak

Real Madrid je donio veliku odluku. Francuski reprezentativac Aurelien Tchouameni nije u planovima kluba za narednu sezonu.

Nakon što se u svlačionici potukao s klupskim kolegom Federicom Valverdeom, koji je završio u bolnici, francuski veznjak Aurelien Tchouameni je prekrižen u kraljevskom klubu.

Izvori iz Španije tvrde kako su čelnici Reala već donijeli odluku da se 26-godišnjak nađe na transfer listi.

"Real Madrid je spreman da se rastane s Aurelienom Tchouamenijem nakon tuče s Federicom Valverdeom", navodi se i dodaje:

"Plan je da se novac od njegove prodaje iskoristi za dovođenje veznjaka Manchester Cityja - Rodrija."

Vidjet ćemo je li ovo zaista odluka kluba. Real će svakako proći kroz velike promjene tokom ljeta i mnogi će biti otpisani nakon haosa i bruke koju su napravili.

Treba svakako istaći da su oba vinovnika događaja kažnjena sa po pola miliona eura i da su se izvinili jedan drugom, klubu i navijačima. Ipak, Tchouameni tu vjerovatno neće biti naredne sezone.

Španski mediji već špekulišu o potencijalnim novim klubovima za Tchouamenija. Kao najrealnije opcije spominju se klubovi iz Premiershipa, prije svega Manchester United.

S obzirom na to da je Real u Tchouamenija već uložio ogroman novac, u Madridu neće pristati na nikakav popust.

Očekuje se da će Kraljevi tražiti ponudu od najmanje 80 miliona eura, kako bi finansijski zatvorili ovu priču i otvorili prostor za pokušaj dovođenja Rodrija ili nekog drugog profilisanog veznjaka koji bi preuzeo ključnu ulogu u veznom redu.

Niz promjena se očekuje na Bernabeu tokom ljeta. Aktuelni kadar je povukao klub na samo dno i više oprosta nema. 

Tchouameni je član Kraljeva od 2022. godine. Stigao je iz Monaca za 80 miliona eura.

Potražite više informacija na temu La Liga:

U dresu kraljevskog kluba osvojio je sve što je mogao. Odigrao je 192 utakmice i ima učinak od sedam golova i osam asistencija.

Ipak, jasno je da njegov posao nisu golovi. On radi druge poslove na terenu i u Madridu je to činio dosta dobro. To mu neće biti dovoljno za ostanak.