Odigrana su prve dvije utakmice osmine finala rukometne Lige prvaka i već smo vidjeli jedno veliko iznenađenje. Naime, švicarski Kadetten pred svojim navijačima savladao je favorizirani Montpellier (31:26), dok je HSV bio bolji od Valladolida (28:22).
Prva utakmica osmine finala Lige prvaka donijela nam je i veliko iznenađenje. Prežaljeni Kadetten nošen velikom podrškom s tribina savladao je Montpellier (31:25).
Od samog početka utakmice domaći rukometaši su bili bolji, a na odmor su otišli sa šest golova viška (17:11). Sredinom drugog poluvremena Kadetten je imao prednost od deset golova (27:17), no Karabatić i društvo su do kraja uspjeli smanjiti.
HSV je pred svojim navijačima dočekao Valladolid. Favorizirana njemačka momčad loše je otvorila utakmicu, a Valladolid je na odmor otišao sa četiri gola viška (15:11). U 40. minuti rukometaši španjolske momčadi vodili su sa 19:15, no nakon toga HSV preuzima stvari u svoje ruke i pravi veliki preokret.
Izabranici Martina Schwalba serijom 7:0 dolaze do vodstva (22:19) koje su do kraja uspjeli i povećati (28:22). Kod pobjedničke momčadi najefikasniji su bili Hans Lindberg i Pascal Hens sa po šest golova, dok je Havard Tvedten sa osam golova bio najefikasniji kod Valladolida.
Rukometna Liga prvaka, osmina finala, prve utakmice:
HSV – Valladolid 28:22
Schaffhausen – Montpellier 31-26
Promo
Takmičenje obilježili sjajni potezi pod koševima i velika posjećenost
Uz zlatnu asistenciju Mozzarta: Završen 3x3 basket turnir Vitez
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Kako su završili, tako je počelo
Beograd i Srbija večeras na Marakani gledaju tužnu sliku srpskog fudbala
Izgubio život u nesreći
Sahrana se ne može održati - Italijani odbijaju predati tijelo Felixa Baumgartnera
Simanić se osjeća izdanim
Srbija je večeras izdala i ponizila svog junaka: "Ja vama slavu i radost, vi meni žalost"
Košrkaš je javno prozvao Srbiju
Vučić opravdano strahuje! Simanić nikad neće zaboraviti šta mu je uradio Đoković: "Jutros mi je..."
Prvi čovjek Crvene zvezde