Talijanski motociklist Loris Capirossi, jedan od najiskusnijih u svijetu motosporta će se povući na kraju sezone.
Capirossi je rođen 4.aprila 1973.godine, a prvu utrku u svjetskom prvenstvu vozio je još 1990 godine, nastupio je u klasi do 125 cc, vozilo se u Japanu. Dvije godine kasnije prelazi u klasu do 250 cc, a onda 1995.godine dolazi u kraljevsku i to premijernim nastupom na VN Australije.
Tokom karijere je ostvario 29 pobjeda, na podijumu se našao ukupno 99 puta. Naslove svjetskog prvaka je osvajao u klasama do 125 i 250 cc. U najslabijoj klasi je postao prvak već u debitantskoj sezoni, a naslov je odbranio i naredne godine. Danas vozi za ekipu Ducatija sa kojom je prije četiri proslavio posljednju pobjedu u kraljevskoj klasi. Ove sezone je sakupio do sada 29 bodova.
''Ovo je najteža odluka u mojoj karijeri, ali jednostavo dođe vrijeme da se čovjek povuće. Sve je više mladih koji dolaze, a ja sam tu već 22 godine i najveći dio svog života sam proveo na motoru'' rekao je Capirossi.
Promo
Mali fudbal izazvao veliko interesovanje publike
Najveći prijatelj domaćeg sporta: Mozzart uz futsal turnire u Srpcu i Modriči
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nova prodaja na Koševu?
Sarajevu 800.000 eura iz Rusije? "Pregovori su završeni"
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Simanić se osjeća izdanim
Srbija je večeras izdala i ponizila svog junaka: "Ja vama slavu i radost, vi meni žalost"
Kako su završili, tako je počelo