Zbog odigravanja kup utakmica širom Evrope košarkaška Euroliga je napravila pauzu tako da će se utakmice nastaviti 22. i 23. februara kada je na programu predzadnje kolo Top 16 faze.
Sve to naravno da ne utiče na količinu i intenzitet razgovora kada je ovaj najjači klupski šampionat u Evropi u pitanju.
Tako se i Evgeny Pashutin trener Unicsa osvrnuo na igre svog najvažnijeg igrača i reprezentativca BiH Henry Domercanta. Nakon odličnih igara tima kojeg predvodi i koji je samo na jedan korak od četvrtfinala Eurolige, Pashutin o Domercantu kaže sljedeće.
"Bilo da smo igrali u gostima ili na svom parketu Domercant je bio sposoban da igra u velikoj ulozi u svim našim utakmicama. Mislim da je sasvim zasluženo dobio priznanje najboljeg igrača Eurolige za januar", rekao je Pashutin i dodao još i ovo.
"Henry naporno radi na svom šutu i na njegovoj agresivnosti. To uvježbavanje za njega traje i prije treninga, tokom vježbanja, ali i nakon treninga. Zato, kada se ulazi u neizvjesnu završnicu on je mnogo puta preuzeo odgovornost i što je još važnije suigrači vjeruju u njegove sposobnosti. Nadam se da će momci nastaviti da vjeruju jedni u druge, jer još nismo u poziciji da se opustimo."
Unics će narednu utakmicu 5. kola Top 16 faze protiv Fenerbahce na gostovanju igrati 23. februara.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Projekat je dosta ambiciozan
Udar na Beograd! U Srbiji prave novi "Real", pao rekord, stigli milioni: "Vučić nam je obećao da..."
Rossonerima baš sada treba
Modrić čelnicima Milana preporučio svog prijatelja, odmah su krenuli po njega: "On je zvijer"
Oglasio se legendarni fudbaler
U noći kad je Srbija paralizovana Vidić krenuo u otvoreno rušenje Vučića, poruka je jasna i glasna
Ideja koja bi mogla na adresu UEFA-e
Kosovo i Bosna i Hercegovina dobili su najteži mogući udarac: "Te države ne postoje?"
Nikog ništa ne pita