Veliki turski derbi odigran je u danas u Istanbulu u drugom kolu play-offa za prvaka u turskoj Superligi.
Galatasaray je na Türk Telekom Areni imao priliku otići na osam bodova prednosti pobjedom protiv Fenerbahčea, izravnog konkurenta za prvu poziciju. Ipak, izabranici Fatiha Terima doživjeli su poraz od ljutog rivala te je sada dva boda razmaka između klubova četiri kola prije kraja.
Fener je poveo u 17. minuti pogotkom Švicarca Reta Zieglera, ali je Türk Telekom Arena proključala u 68. minuti kada je Selčuk Inan matirao Volkana Demirela.
Bučno je u tim trenucima bilo na istanbulskom stadionu, a onda potpuna tišina deset minuta prije kraja. Slovak Miroslav Stoč, koji je igrao ranije u Chelseajevim rezervama, postiže pogodak za veliko slavlje gostiju.
Galata u trećem kolu gostuje Trabzonsporu, a Fener dočekuje Bešiktaš.
Turska Superliga, liga za prvaka, 2. kolo:
Galatasaray - Fenerbahče 1:2 (Inan 68/ Ziegler 17, Stoch 79)
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Očito je zadovoljan saradnjom u redovima Zmajeva
Adis Bećiragić u svoj klub doveo reprezentativca Bosne i Hercegovine! · Zvanično
Donio odluku
Svetislav Pešić više nije selektor Srbije!
Opet ih je naljutio
Albanci ne dolaze u Beograd zbog Vučića, u Srbiji lude: "Diktator..."
Ponovo je bio bez dlake na jeziku i isprozivao Piksija kao nikad prije
Ovakav udar na režim se ne pamti! Zbog ovih riječi Rade Bogdanović više neće moći na TV ekrane
Nadamo se da će konačno dobiti dozvolu da sudi i bh. prvenstvo