Slask Wroclaw novi je prvak Poljske. U posljednjem kolu Ekstraklase Slask je sa minimalnih 1:0 savladao Wislu iz Krakowa, te su na taj način stigli do titule prvaka.
Pogodak vrijedan titule postigao je Elsner u 51. minuti susreta, ataj gol veznjaka gostiju ispostaviće se kao dovoljan za tri boda što je Slasku donijelo titulu prvaka Poljske.
Kao drugoplasiranaa završila je ekipa Rucha koja je danas bila bolja od Lechie iz Gdanska sa 2:1, dok je na trećem mjestu završila Legija nakon minialne pobjede nad Koronom od 1:0.
Lech iz Poznana naših Jasmina Burića i Semira Štilića završio je ne četvrtoj poziciji. Oni su u posljednjem kolu imali šanse za titulu, ali su remizirali 0:0 na gostovanju kod Widzew Lodza.
Burić na ovom susretu nije branio, dok je Štilić igrao od 64. minute susreta.
Ekstraklasu su napustile ekipe LKS Lodza i Cracovije.
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ne onako kako se mislilo u prvi mah
FIBA iznenadila bh. navijače: Meč Bosna i Hercegovina - Poljska igra se u neobičnom terminu · Zvanično
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Nakon debakla na Eurobasketu i poraza od Finske
Srbija je u totalnom šoku, ali ove riječi će tek da odzvanjaju: Pešićeva žrtva nije mogla da šuti
Specijalni pred novom avanturom
Mourinho prodao čast zbog novca, izbor novog kluba sve govori: "Bijedniče, zar ćeš tamo otići?"
Detalj koji je čini se odlučio sve