Utakmicama 11. kola ovog se vikenda nastavlja regionalna ABA liga. Pred najvećim ispitom nalaze se košarkaši Igokee. Naš predstavnik u ovom kolu dočekuje beogradski Partizan.
Prvi susret 11. kola odigrat će Radnički i Zadar. Obje ekipe doživjele su poraz u prošlom kolu, Zadar je na svom parketu izgubio od MZT-a. Imali su Makedonci i 20 poena prednosti, ali je Zadar uspio dohvatiti egal, ali ne i slaviti. Radnički je poražen u Morači, a košarkaš Kragujevčana, Terrico White povrijedio se na tom susretu. Stradala je arkada, ali će White biti spreman za ovaj duel. Sve osim pobjede Radničkog bilo bi iznenađenje.
MZT je savladao Zadar. Poslije pobjede na Višnjiku slijedi susret sa Szolnokijem. Mađari su autsajderi i u ovom susretu, pa tako nemaju šta izgubiti u Skoplju. Splićani će na Gripama ugostiti Budućnost. Podgoričani se nalaze u velikom naletu, a protiv Splita će tražiti novu pobjedu. Splićani teško gube bodove u svojoj dvorani, pa nas očekuje dobar susret.
Naš drugi predstavnik Široki, svoj susret odigrat će u Pioniru protiv Crvene Zvezde koja traži svoj deseti uzastopni trijumf. Beograđani su nakon derbija sa Partizanom u takvoj formi da se kraj nizu pobjeda teško nazire. Široki je uništio Split na Pecari, a svaki drugi rezultat osim poraza protiv Zvezde bio bi veliki uspjeh za košarku u Bosni i Hercegovini.
Aco Petrović će sa svojom Cedevitom dočekati Krku. Krka u duel sa Cedevitom ulazi na krilima pobjede protiv Olimpije u slovenačkom derbiju. Cedevita je doživjela novi poraz u Euroligi, a nakon loše predstave u Beogradu protiv Partizana izlaz iz krize moraju tražiti u Draženovom domu. Četiri poraza za ovu ekipu ipak su previše, a na to je upozorio i selektor Petrović, rekavši da se bodovi u ABA ligi više ne smiju prosipati.
Nedeljni program završit će Olimpija i Cibona. Obje ekipe su u jako lošoj formi, a velikani košarke sa ovih prostora morat će nam ponuditi mnogo više u nastavku sezone. Olimpiju možda stižu i obaveze u Euroligi, a Cibona za pobjedu u Evropi ne zna već 20 utakmica. Pod Toranj je stigao Dario Šarić, najveći talenat evropske košarke. Ne smijemo se zavaravati i od mladog Šarića odmah očekivat velike partije, ali bit će užitak pratiti ovog momka iz Šibenika.
Za kraj smo ostavili derbi ovog kola. U Laktašima se sastaju Igokea i Partizan. Naš predstavnik je bez ikakve sumnje najpozitivnije iznenađenje u ovoj sezoni. Padali su pred Igokeom i Zvezda, Olimpija, a u klubu se nadaju da će sada pasti i najtrofejniji klub u historiji ABA lige. Partizan je sinoć igrao sa Lietuvos Rytasom i u neizvjesnoj završnici stigao do važnog trijumfa.
Vidjet ćemo koliko je traga na košarkaše Duška Vujoševića ostavila ova utakmica. Direktan duel za prvo mjesto je pred nama. Igokea je u predsezoni slavila na dvije prijateljske utakmice, u nedjelju je očekuje takmičarski susret i borba pod obručima sa jednom od najtalentovanijih generacija Partizana.
Promo
U novoj opremi do novih pobjeda
OFK Vida iz Gradačca uz Mozzart do višeg ranga
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Sprema se spektakl
Srbiju 'potresla' vijest o Nikoli Jokiću - Ono što se priča djeluje nerealno
Ne bi nikog začudilo
Vučić sam "iskopao" novog selektora? U Srbiji ne vjeruju šta slušaju
Nevjerovatna scena