Fudbaleri Barcelone lagano su na Camp Nou savladali Athletic Bilbao sa 5:1 u susretu 14. kola španske Primere.
Pobjednik je u ovom susretu bio poznat već nakon prvih 45 minuta igre, kada su izabranici Tita Vilanove postigli tri gola. Do vodstva je Barcelona stigla u 22. minuti susreta. Gerard Pique je iskorsitio jednu odbijenu loptu, te ju je sproveo u mrežu za vodstvo Katalonaca od 1:0.
Samo tri minute kasnije novi gol u mreži Iraizoza. Lionel Messi je iskoristio lijepu asistenciju Xavija, te je pogodio za vodstvo od 2:0. Seriju golova Barcelone okončao je Adriano golom za 3:0 u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.
Prava katastrofa baskijskog tima nastavila se u 54. minuti kada mrežu Iraizoza za 4:0 trese Cesc Fabregas, no da ne njegov tim iz Barcelone bez ispaljenog metka pobrinuo se Ibai Gomez koji je u 65. minuti matirao Valdesa za smanjenje razultata na 4:1.
Samo pet minuta kasnije i peti gol u mreži Athletica. Lionel Messi je ponovo strijelac za ubjedljivih 5:1, što se na kraju ispostavio i kao konačan rezultat susreta.
Promo
Takmičenje obilježili sjajni potezi pod koševima i velika posjećenost
Uz zlatnu asistenciju Mozzarta: Završen 3x3 basket turnir Vitez
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Prvi čovjek Crvene zvezde
Zvezdan Terzić priznao poraz za pregovaračkim stolom, moćan je samo u Srbiji: "On je tako želio"
Košrkaš je javno prozvao Srbiju
Vučić opravdano strahuje! Simanić nikad neće zaboraviti šta mu je uradio Đoković: "Jutros mi je..."
Razbili PSG u finalu