Trener Malage o timu Barcelone:

"Messi postiže golove, ali Xavi je Barcelonina prevaga"

Trener Malage, Manuel Pellegrini pohvalio je veznjaka Barcelone, Xavija rekavši da je on za klasu bolji od svih ostalih igrača.

Malaga će se sa Barcelonom sastati u nedjelju u oviru 19. kola španske Primere, a Pellegrini je istakao kako najbolji igrač Barcelone nije Lionel Messi već Xavi.

 

"Messi je u svakoj utakmici pokazao zašto je osvojio Zlatnu loptu. Ipak, ja sam uvijek govorio da je Xavi ono što Barcu čini jakom. On je prevaga. Znam da Messi postiže veliki broj golova, ali Xavijeva filozofija je veoma važna", rekao je Pellegrini te se osvrnuo na sutrašnji susret.

Potražite više informacija na temu La Liga:

 

"U fudbalu procenti nisu važni. Stvari se mijenjaju - svaka utakmica je drugačija. Moramo vjerovati da možemo pobijediti. Naša obaveza je da odigramo dobru utakmicu. Kada se sastajemo sa veoma dobrom ekipom imamo mnogo motiva tako da mislim da ćemo odigrati dobro", rekao je Pellegrini na kraju.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.