Bosanskohercegovački judo reprezentativac i član mostarske Borse, Petar Zadro sinoć je nastupio na Svjetskom prvenstvu za kadete koji se održava u Miamiu (USA).
Naš predstavnik je u prvom kolu bio bolji od predstavnika Francuske Sache Flamenta. U narednom kolu Petar je izbacio predstavnika Azerbejdžana Elnura Ahmadlija, ali je u trećoj borbi zaustavljen od predstavnika Japana Abe Hifumi koji je kasnije postao viceprvak svijeta u kategoriji -66 kg.
Iako je poražen u trećem kolu Petar je ušao među 16 najboljih svjetskih judista što je zasigurno veliki uspjeh mladog mostarskog judaša. Na prvenstvu u Miamiu Bosnu i Hercegovinu predstavljaju još dva predstavnika, Harun Sadiković (+90 kg) i Aleksandra Samardžić (-70 kg), a njihovi nastupi na programu su sutra.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Spustio se nekoliko rangova niže
Nekada je bio ljubimac navijača FK Sarajevo: Dušan Hodžić predstavljen u novom klubu
Džikić je poznat po mislu za ironiju
"Ja sam Srbin, to je zemlja inače poznata po savršenom miru i strpljenju"
Ne stišava se bura u Srbiji
Đurović žestoko isprozivao Pešića, a onda poslao poruku i Dončiću: "Ako ti je otac Srbin, onda..."
Na društvenim mrežama
Oglasio se Avdić, baš kao svojevremeno Baždar!
Očito je zadovoljan saradnjom u redovima Zmajeva