Fudbalska reprezentacija Crne Gore, baš kao i naš nacionalni tim, još uvijek je bez pobjede u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine.
Crnogorci u subotu igraju sa Šveđanima, a za ovaj duel neće moći računati na kapitena Mirka Vučinića. Ipak, selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore Branko Brnović optimista je pred sutrašnju utakmicu protiv Švedske u Podgorici.
"Idemo na pobjedu. Ono što me raduje jeste da su mnogi igrači povratili status prvotimca u svojim timovima. To se osjeća na treninzima, a upravo nam je to falilo protiv Austrije. I kada bi uzeli bod ima još mnogo da se igra, i možemo da se 'vadimo' jer ima još mnogo bodova u igri. Sigurno je da nam u ovom trenutku trebaju tri boda i ići ćemo da ih uzmemo, kako zbog samopouzdanja, tako i zbog još nekih drugih stvari. Mislim da imamo snage za to", kazao je Brnović.
Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije itekako vjeruje u sposobnosti njegovog tima, ali poznaje i kvalitet protivnika.
"Šveđani jesu jaki, znamo sve njihove mogućnosti ali sve je na nama. Ako mi izađemo kako treba i budemo spremni, a nadam se da smo u ovom trenutku stvarno spremni, onda neće biti nikakvih problema", istakao je selektor Crnogoraca, te dodao:
"Sigurno je da je, makar po meni, Zlatan Ibrahimović jedan od tri najbolja svjetska igrača, a možda u ovom trenutku i najbolji. A reprezentacija Švedske sa njim i bez njega, isto kao i naša sa Mirkom, nije ista. Međutim, Švedska nije Ibrahimović, niti je Crna Gora Vučinić, tako da sa njim ili bez njega reprezentacija Švedske ima čvrstu i kompaktnu ekipu koja igra disciplinovano ali mislim da smo mi u ovom momentu spremni, te da se možemo nositi sa njima i ostvariti pobjedu".
Utakmica Crna Gora - Švedska igra se u subotu na stadionu Pod Goricom sa početkom u 20:45.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Gube u prijateljskoj utakmici od Kanade
Ako Barbarez gleda Rumune ima razlog za smijeh! Golman "ludovao", pa lupao, Lucescu tužno sve gledao
To će biti dan za pamćenje
Bosanci pišu najljepšu fudbalsku priču u Evropi: Klub iz petog ranga igra historijsku utakmicu
19-godišnjak pred sjajnim potpisom
Srpska zvijezda uzima pasoš bratske zemlje - "Djed mu je to omogućio"
Ponovo je bio bez dlake na jeziku i isprozivao Piksija kao nikad prije
Ovakav udar na režim se ne pamti! Zbog ovih riječi Rade Bogdanović više neće moći na TV ekrane
Očito je zadovoljan saradnjom u redovima Zmajeva