Prva liga FBiH

Mladost razbila Budućnost u derbiju kola

U derbiju 28. kola Prve lige FBiH Mladost je deklasirala Budućnost s 3:0.

Budućnost i Mladost imali su isti broj bodova do današnje utakmice, koja se s pravom naziva derbijem polusezone.

Mladost je uspjela pred svojim navijačima da ostvari ubjedljivu pobjedu i stekne tri boda prednosti u preostala dva kola.

Kovačević je isključen kod gostiju iz Banovića već u sedmoj minuti, pa je domaćinu bilo puno lakše da igra u nastavku.

Isaković je doveo Crvene u vodstvo. U 38. minuti bilo je 2:0. Rizvanović je ubacio, jedan igrač Budućnosti loptu sproveo u vlastitu mrežu, ali je upravo Rizvanoviću pripisan gol. U finišu prvog dijela Gačan je strijelac za 3:0 i to je bilo to.

Mladost sada gostuje u Čapljini, a na kraju dočekuje GOŠK. Za sada je najizgledniji kandidat za Premijer ligu.

Mladost - Budućnost 3:0

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Mladost: Hinović, Gačan, Hasanović, Dilaver, Šišić, Hasić, Hrelja, Rizvanović, Džafić, Savić, Isaković.

Budućnost: Mujkić, Đezić, Trumić, Jaranović, Aljukić, Ikanović, Kovačević, Mahmutović, Delić, Husić, Džinić.