Bh. reprezentativac Edin Džeko novi je igrač Rome.
Nakon dugotrajnih pregovora Roma i Manchester City konačni su dogovorili transfer kapitena bh. reprezentacije, tvrde engleski Sky Sports i releventni italijanski mediji
Džeko je ranije dogovorio uslove s Vučicom, a danas je i City pristao da proda sjajnog bh. napadača za 18 miliona eura, plus bonusi.
Džeko će s Romom potpisati petogodišnji ugovor, a na godišnjem nivou će zarađivati 4,5 miliona eura. Službeni potpis ugovora i ljekarski pregledi će se obaviti u narednim danima.
Edin Džeko je od 2011. godine član Građana. Stigao je iz njemačkog Wolfsburga, a za više od četiri godine na Etihadu, postao je ljubimac domaćih navijača.
Odigrao je ukupno 187 utakmica za City, postigao je 72 pogotka, ali sve češće izostavljanje iz ekipe od strane Manuela Pellegrinija, natjerali su Džeku na odlazak.
Protekle sezone je postigao šest pogodaka u kompletnoj sezoni, a pored Cityja i Wolfsburga, nosio je dres čeških Teplica i Ustija, te sarajevskog Željezničara.
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Dosta toga je jasnije
Srbe će tek sada da zaboli poraz od Turske, hvataju se za glavu: "Ovo je pakao"
Srbija sutra igra protiv Latvije
Piksi stao pred novinare u Rigi, jasniji nije mogao biti: "Daj Bože da ga više ne gledam do kraja"
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Specijalni pred novom avanturom
Mourinho prodao čast zbog novca, izbor novog kluba sve govori: "Bijedniče, zar ćeš tamo otići?"
Iskusni veznjak ponovo na meti kritika