Odigrane utakmice 4. kola

Novi šok za Chelsea, Bilić ruši velikane, City siguran

Fudbaleri Chelseaja poraženi su u četvrtom kolu Premiershipa na Stamford Bridgeu od Crystal Palacea rezultatom 2:1.

Odličan meč je odigrao Palace, te su na kraju sasvim zasluženo stigli do pobjede i tri boda u ovom susretu.

Imao je Chelsea nešto konkretnije napade, posebno početkom drugog poluvremena, ali je u 65. minuti gostujući tim stigao do vodstva. Ponovo je odbrana Chelseaja katastrofalno reagovala, a Bacary Sako je pogodio za vodstvo Palacea od 1:0.

Falcao je u 80. minuti izjednačio rezultat na 1:1, ali je samo minut kasnije Joel Ward pogodio mrežu Thibauta Courtoisa za pobjedu Crystal Palacea od 2:1.

Slaven Bilić s West Hamom ruši samo velikane. Nakon Arsenala u Londonu, danas su s 3:0 slavili na Anfieldu kod Liverpoola.

Poveo je West Ham već u trećoj minuti preko Manuela Lanzinija, da bi u 29. minuti ovaj igrač bio zaslužan i za drugi gol. Ukrao je loptu očajnom Dejanu Lovrenu, te je poslužio Noblea, koji je pogodio za 2:0.

Konačan rezultato od 3:0 postavio je Sakho u 93. minuti, a Liverpool je meč završio bez Coutinha, koji je isključen. Također, na drugoj strani isključen je Noble.

Manchester City je lagano stigao do pobjede nad Watfordom (2:0). Do četvrte pobjede u sezoni Građani su došli pogocima Raheema Sterlinga i Fernandinha u drugom poluvremenu, te su jedini tim sa stopostotnim učinkom u dosadašnjem dijelu sezone.

Stoke je s dva igrača manje na svom terenu poražen od WBA (1:0) golom Rondona.

Meč Aston Ville i Sunderlanda završen je rezultatom 2:2, a Bournemoutha i Sunderlanda (1:1).