Ronaldo postigao 500. gol u karijeri

Ronaldo proslavio veliki jubilej, Real i PSG sigurni

Real Madrid je bez većih problema savladao Malmo (2:0) u susretu 2. kola grupe A Lige prvaka.

Iako je Malmo imao svoje šanse, Real Madrid je u 29. minuti uspio da stigne do prednosti. Isco je uposlio Cristiana Ronalda, koji pogađa za 1:0.

Ovo je Portugalcu bio 500. gol u karijeri, te je u ovom meču proslavio veliki jubilej.

Imao je Real do kraja prvog poluvremena i pogođenu prečku, ali se na odmor otišlo minimalnim vodstvom Kraljeva.

Zanimljivo je bilo i u nastavku. Real je imao veći posjed lopte, Malmo je imao svoje pokušaje, a u finišu je Ronaldo drugim golom došao do konačnih 2:0.

Ovim pogotkom se Ronaldo izjednačio s Raulom Gonzalezom na listi najboljih strijelaca u povijesti Reala sa 323 pogotka.

PSG je također lagano savladao Shakhtar iz Donetska s 3:0.

Francuski prvak je poveo već nakon sedam minuta igre kada je Serge Aurier glavom pogodio za 1:0, da bi u 23. minuti David Luiz sretno pogodio za prednost od 2:0.

PSG je u drugom poluvremenu lagano sačuvao prednost, a u finišu je Zlatan Ibrahimović potvrdio pobjedu golom za 3:0.