Kup BiH, osmina finala

Široki pregazio Orašje

Nogometaši Širokog savladali su kao gosti Orašje s 3:0 u susretu osmine finala Kupa BiH.

Bez većih problema je Široki stigao do pobjede u gradu na Savi. Već nakon pola sata igre golovima Luke Menala i Ivana Buhača su imali prednost od 2:0, što je bio rezultat nakon prvih 45 minuta ovog susreta.

Sve dileme oko pobjednika ovog meča riješene su u 53. minuto. Mrežu domaćeg golmana Kurbašića pogađa Josip Ćorluka za uvjerljivu prednost Širokog od 3:0.

Do kraja su ovu prednost gosti i sačuvali, te će revanš u Širokom Brijegu biti samo puka formalnost.