Gabala poražena od Borussije

Borussia prejaka za Gabalu, povratak Zeca na teren

Fudbaleri Borussije iz Dortmunda bez većih problema su savladali Gabalu (3:1) u susretu trećeg kola grupe C Evropske lige.

Njemački tim je kao veliki favorit ušao u meč i na kraju su tu ulogu opravdali. Nezaustavljiv je bio Pierre-Emerick Aubameyang, koji je postigao sva tri gola za Milionere.

Do vodstva su gosti stigli u 31. minuti. Prekrasan gol postigao je Aubameyang za prednost od 1:0.

Sedam minuta kasnije Aubameyang ponovo pogađa za sigurnih 2:0 na poluvremenu.

Novi gol postignut je u 72. minuti. Ponovo je Gabonac pogodio za uvjerljivo vodstvo Borussije na nezgodnom gostovanju.

Konačnih 3:1 postavio je Dodo u nadoknadi vremena...

U ovom meču je priliku za igru dobio i bh. reprezentativac Ermin Zec. On se na teren vratio nakon povrede leđa zbog koje je propustio duele s Velsom i Kiprom. Zec je odigrao posljednjih 10-ak minuta.