United i Leicester slavili

Sjajni Leicester, prvijenac Lingarda u pobjedi Uniteda

Ekipa Leicestera nastavila je sa sjajnim rezultatima. U 12. kolu Premiershipa Lisice su savladale Watford s 2:1, te su i dalje u vrhu tabele.

Poveli su domaći u 52. minuti pogotkom Kantea, da bi u 65. minuti Vardy ponovo pogodio. Deveti uzastopni gol sjajnog napadača za prednost od 2:0.

Gosti su uspjeli preko Deeneya da smanje na 2:1, ali su bodovi na kraju ostali u Leicesteru.

Manchester United je na Old Traffordu savladao West Bromwich Albion s 2:0.

Mučio se United sve do 52. minute kada je Jesse Lingard pogodio za 1:0, te je postigao prvijenac za Crvene đavole.

Sve dileme oko pobjednika riješena su u nadoknadi vremena. Mata je pogodio s penala za konačnih 2:0.

West Ham i Everton su odigrali meč bez pobjednika 1:1, Southampton je slavio protiv Sunderlanda s 1:0, dok je Norwich dobio Swansea s 1:0.