Njemački bundesligaš Hamburg SV ove sezone ne bilježi zapažene rezultate u prvenstvu i trenutno zauzima tek devetu poziciju, a mnogi navijači razlog za to vide u nedovoljnoj afirmaciji igrača iz vlastite škole.
Tako je renomirani portal Transfermarkt.de napravio analizu o funkcinisanju kluba i ujedno idealni sastav od 11 igrača koji se u mladosti nisu proslavili u HSV-u. Među njima je i bh. reprezentativac Muhamed Bešić.
Naime, Bešić je prije nekoliko godina slovio za veliku nadu HSV-a, međutim nakon sukoba sa trenerom Thorstenom Finkom bio je primoran potražiti novu sredinu. U to vrijeme bio je na pragu prelaska u Dynamo Dresden, međutim u posljednji čas se odlučio za mađarski Ferencvaroš iz kojeg je 2014. godine prešao u redove Evertona.
Najveću tržišnu vrijednost od igrača koji su ponikli u HSV-u imaju Heunh-Min Son (Tottenham) i Shkodran Mustafi (Valencia) koji vrijede 25 miliona eura, dok se našem Muhamedu Bešiću vrijednost procjenjuje na pet miliona eura.
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ne žele ga gledati u Kataru
Srbi 'završili karijeru' Aleksandra Mitrovića: "Sram te bilo"
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Evo o čemu je riječ
Džikića je jedno pitanje posebno iznerviralo nakon poraza od Bosne i Hercegovine
Orlovi došli do velika tri boda
Srbi pobijedili u Rigi, ali ostali u nevjerici zbog onog što su vidjeli: "Ovo je skandalozno" · Udarna vijest
Naredni protivnik Zmajeva