Premiership, 17. kolo

Leicester nezaustavljiv, Chelsea proradio, United razočarao

Fudbaleri Leicestera savladali su danas na Goodison Parku ekipu Evertona s 3:2, te su uvjerljivo prvi na tabeli Premiershipa.

Sjajnom igrom Lisice su stigle do nova tri boda. Poveli su u 27. minuti golom Mahreza s penala, da bi ipak samo pet minuta kasnije Romelu Lukaku izjednačio rezultat na 1:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku tim Claudija Ranierija dolazi do pobjede.

Do novog vodsta stižu u 65. minuti. Dosuđen je novi penal, a u ponovo je precizan Mahrez. Sam četiri minute kasnije pitanje pobjednika je riješeno, a pogodio je Okazaki za 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Mirallas u 89. minuti susreta.

Chelsea je u prvom meču bez Josea Mourinha slavio pobjedu. Na Stamford Bridgeu je savladan Sunderland s 3:1.

Već nakon 13 minuta igre sve je bilo gotovo. Ivanović i Pedro su pogađali za vodstvo od 2:0, da bi prednost na 3:0 povećao Oscar s penala u 50. minuti. Borini je bio strijelac počasnog gola za goste.

Manchester United je poražen na Old Traffordu od Norwicha s 2:1. Tim Louisa van Gaala je ponovo razočarao, te su ponovo izgubili.

Poveli su gosti preko Jeromea, da bi prednost na 2:0 povećao Tettey. Martial je uspio smanjiti na 2:1, što je bilo sve u ovom susretu.

Tottenham je u još jednom interesantnom meču savladao na gostovanju Southampton s 2:0, pogocima Krkića i Allija.

Bournemouth je na gostovanju savladao WBA s 2:1, dok je Stoke poražen od Crystal Palacea istim rezultatom.

Premiership, 17. kolo:

Chelsea - Sunderland 3:1 (Ivanović 5', Pedro 13', Oscar 50'p / Borini 53')
Everton - Leicester 2:3 (Lukaku 32', Mirallas 89' / Mahrez 27'p, 65'p, Okazaki 69')
Manchester United - Norwich 1:2 (Martial 66' / Jerome 38', Tettey 54')
Southampton - Tottenham 0:2 (Kane 40', Alli 43')
Stoke - Crystal Palace 1:2 (Krkić 76'p / Wickham 45+1', Lee 89')
WBA - Bournemouth 1:2 (Gardner 80'/ Smith 52', Daniels 87'p)