Fenerbahče slavio

Real Madrid pao u Istanbulu

Košarkaši Fenerbahčea su večeras na svom parketu savladali Real Madrid sa 75:69 i tako poveli sa 1:0 u seriji.

Fener je od početka utakmice bio bolji rival. Nakon 15:11 iz prve četvrtine, turski tim je do poluvremena ubacio u brzinu više i na odmor otišao s prednošću od 12 poena (41:29).

Real se u trećoj dionici u potpunosti vratio u rezultatski egal, ali je Fenerbahče u samoj završnici bio pribraniji tim i na kraju došao do pobjede rezultatom 74:69.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Bogdanović i Sloukas sa po 17 poena, dok su u ekipi Real Madrida prednjačili Reyes sa 13, te Llull i Rodriguez sa po 12 poena.