Pomoćni trener u kadetskoj reprezentaciji
Mulaosmanović: Ne idemo na izlet, pokušat ćemo proći grupu
Pomoćni trener u kadetskoj reprezentaciji BiH Adin Mulaosmanović u Trening centru NS/FS BiH priprema ekipu za Evropsko prvenstvo.
I pored mnogobrojnih obaveza Mulaosmanović je odvojio vrijeme i za kratak razgovor za zvaničnu stranicu Nogometnog saveza BiH.
Koliko za vas kao trenera znači plasman na Evropsko prvenstvo?
„Plasman na Euro je za mene velika satisfakcija. Počastvovan sam uspjehom koji smo napravili sa „U-17“ selekcijom jer smo prvi uspjeli da se plasiramo na veliko takmičenje.“
U kakvoj su formi naši reprezentativci pred šampionat?
"Igrači su u dosta dobroj formi. Pokušaćemo da iskoristimo ovaj period u Zenici da se što bolje pripremimo. Znam da su očekivanja velika i mi ćemo pokušati da to i opravdamo u Azerbejdžanu.
Koji protivnik u grupi će biti najveći izazov našoj ekipi?
"Kada posmatramo protivnike u našoj grupi svi ćemo reći da je to jedna velesila poput Njemačke. Pokazali smo već u pripremnim i kvalifikacionim utakmicama u Moldaviji i Gruziji da imamo kvalitet i da možemo da se nosimo sa svima, pa tako i sa Njemačkom. Imamo kvalitet, karakter i znanje da se svima suprotstavimo.“
Koja su Vaša očekivanja od Evropskog prvenstva?
„Lijepo je biti na Evropskom prvenstvu i medijski smo ispraćeni maksimalno. Treba da ostanemo na zemlji i postavljamo nove ciljeve. Ne idemo tamo na izlet i pokušaćemo da prođemo grupu. Imamo kvalitet i daćemo sve od sebe da prođemo u drugi krug.“
Promo
Mali fudbal izazvao veliko interesovanje publike
Najveći prijatelj domaćeg sporta: Mozzart uz futsal turnire u Srpcu i Modriči
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Kako su završili, tako je počelo
Beograd i Srbija večeras na Marakani gledaju tužnu sliku srpskog fudbala
Orlići demolirali protivnika
Ne, semafor nije u kvaru - Nestvaran rezultat sa meča Srbija - Slovenija
Ne biraju se sredstva
Na obali Drine teška bruka srpskog fudbala u režiji Aleksandra Vučića: Ovo su tri žrtve!
Iznenađujuća, ali razumljiva odluka