Košarkaši Mega Leksa i u narednoj sezoni nastupaće u ABA ligi, pošto su u borbi za treće mjesto u Superligi Srbije savladali sastav FMP-a.
Izabranici Dejana Milojevića su do trećeg mjesta u domaćem šampionatu stigli nakon majstorice u kojoj su slavili sa 81:73.
Ekipa iz Železnika prethodno je imala vodstvo u seriji od 2:1, ali je je Mega Leks sa dva vezana trijumfa došao do plasmana u regionalnu ligu.
Do odlučujuće pobjede domaći sastav predvodio je Aleksandar Rašić sa 20 poena. Odličan je bio i Rade Zagorac sa 15 koševa i 10 skokova. Kog gostiju istakao se Stefan Lazarević sa 20 poena.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Detalj koji je čini se odlučio sve
Srbi su izgubili protiv Finske zbog onoga što se desilo na poluvremenu meča u Rigi
Barbarez zna na čije iskustvo se mora osloniti
Niko kao Edin Džeko! Scena s centra terena na Koševu će oduševiti navijače Bosne i Hercegovine
Nije bilo nimalo ugodno