Građani slavili kod Stokea

Aguero i Nolito junaci nove pobjede Cityja

Fudbaleri Manchester Cityja slavili su danas pobjedu u meču 2. kola Premiershipa u gostima kod Stoke Cityja sa 4:1.

Građani su poveli sa 1:0 u 27. minuti. Shawcross je napravio prekršaj u svom šesnaestercu, a siguran sa jedanaest metara bio je Aguero. Samo devet minuta nakon toga Kevin De Bruyne bio je asistent, a strijelac gola ponovo Aguero.

Nastavak meča donio je još tri gola. Prvo je Krkić sa jedanaest metara pogodio za smanjenje vodstva gostiju, da bi dva gola prednosti Cityju vratio Nolito u 86. minuti. Isti fudbaler je u petoj minuti sudijske nadoknade postigao još jedan gol za konačnih 4:1.

City nakon dva kola ima šest bodova, dok je Stoke ostao na jednom kojeg je osvojio u prvom kolu protiv Middlesbrougha.