Everton pregazio Sunderland

One Man Show Romelua Lukakua

Romelu Lukaku je večeras bio prvo ime utakmice u kojoj je Everton kao gost savladao Sunderland rezultatom 3:0.

Belgijski napadač je u velikom stilu prekinuo golgeterski post u Premier ligi. Večeras je postigao hat-trick i tako donio svom klubu treću pobjedu u sezoni.

Nakon prvog poluvremena nije bilo pogodaka, a onda je sjajni Belgijanac u 60. minuti pogodio za 1:0. Osam minuta kasnije, Lukaku je na sjajnu asistenciju Bolasieja bio precizan za 2:0, da bi u 71. kompletirao svoj hat-trick i pogodio za konačan rezultat utakmice.

Zanimljivo, Lukaku je u Premier ligi bio bez gola tačno 952 minute, da bi večeras za 11 minuta postigao tri pogotka.

Nakon 4. kola Everton zauzima treće mjesto sa 10 bodova dok je Sunderland pretposljednji sa jednim osvojenim bodom.