Engleski prvak Leicester silovito je otvorio nastup u Ligi prvaka. Lisice su gostovale u Belgiji kod Club Bruggea, te su slavili pobjedu od 3:0.
Već nakon pola sata igre bilo je jasno kako domaći ne mogu igrati s Leicesterom. Golovima Marca Albrightona i Riyada Mahreza tim Claudija Ranierija je vodio s 2:0, a pobjedu je Alžirac potvrdio s penala u 61. minuti za konačnih 3:0.
U drugom meču ove grupe Porto je ugostio Kopenhagen, a na kraju pobjednika nije bilo (1:1).
Otavio je pogodio za vodstvo domaćih u 13. minuti, ali je Cornelius u 52. minuti pogodio za 1:1.
Danski tim je meč završio s 10 igrača, ali je Porto nije mogao do pobjede iako u imali čovjeka više na terenu.
Grupa G, 1. kolo:
Club Brugge - Leicester 0:3 (Albrighton 5', Mahrez 29', 61'p)
Porto - Kopenhagen 1:1 (Otavio 13' / Cornelius 52')
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Evo o čemu je riječ
Džikića je jedno pitanje posebno iznerviralo nakon poraza od Bosne i Hercegovine
Ne onako kako se mislilo u prvi mah
FIBA iznenadila bh. navijače: Meč Bosna i Hercegovina - Poljska igra se u neobičnom terminu · Zvanično
Izabrao drugu reprezentaciju
Hrvat 'prodao' svoju državu, Gazibegović mu poslao poruku: "Moraš da živiš s tim"
On je po mnogima jedan od najboljih košarkaša na EuroBasketu
Kemal i Ajša su najponosniji roditelji na svijetu: Radili dan-noć da sinu plate treninge, a danas...
Vjeruje da je taj detalj odveo meč u nekom drugom smjeru