Real nadigrao Betis

Sedam golova u Sevilli, visoka pobjeda Reala

Real Madrid je slavio uvjerljivu pobjedu u Sevilli protiv Betisa (6:1) u meču osmog kola španske Primere.

Real Madrid se doslovno iživljavao nad ekipom Betisa, pa je sve bilo uveliko završeno nakon 45 minuta igre, pošto su gosti vodili 4:0.

Počelo je golom Varanea u četvrtoj minuti, a onda su se redom u strijelce upisivali Benzema, Marcelo i Isco.

Madriđani su se poigravali na Benito Villamarinu i da su Bale i Ronaldo koristili svoje šanse, a bile su jako dobre, rezultat bi bio i ubjedljiviji.

Betis je utješni gol postigao preko Cejuda u 55. minuti, a Isco je u 62. povisio na 5:1.

Nije moglo bez Ronalda, koji je konačno u 79. minuti zatresao mrežu Betisa, pa je Real na kraju slavio sa visokih 6:1, a u narednoj utakmici Kraljevi igraju sredinom sedmice, protiv Legije u Ligi prvaka.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Atletico i Real su na vrhu sa 18 bodova, Sevilla ima 17, a Barcelona 16 bodova.

Primera, 8. kolo:
Betis - Real 1:6 (Cejudo 55/ Varane 4, Benzema 31, Marcelo 39, Isco 45, 62, Ronaldo 78)