Edin Džeko igra odlično na početku nove sezone u italijanskoj Seriji A.
Bh. fudbaler je postigao sedam pogodaka u osam odigranih kola, te je glavni kandidat za naslov najboljeg strijelca lige.
Također, napadač Rome će, ako nastavi u ovom ritmu biti jedan od glavnih kandidata za titulu najboljeg strijelca Evrope, odnosno nagradu Zlatna kopačka.
Prema UEFA koeficijentima, igrači ekipa iz liga petica se boduju s dva poena po golu, ekipe od 6. do 21. mjesta na UEFA listi sa 1.5 bodom, a ostali igrači sa jednim bodom.
Tako je Edin Džeko trenutno na šestom mjestu sa 14 bodova, zajedno s Diegom Costom iz Chelseaja i Anthonyjem Modesteom iz Kelna.
Za sada, vodeći je napadač Bate Borisova Vitali Rodionov. On je postigao 14 golova (1.5) i ima 21 bod. Iza njega su smješteni Vjatseslav Zahovaiko (Flora), Gerard Gohuu (Kairat) sa 19, Yvgeni Kabayev (Kalev) i Christian Gytkjaer (Rosenborg) sa po 18 bodova.
Međutim, većina liga gdje igraju ovi manje poznati fudbaleri je završena. Zlatna kopačka će vjerovatno ponovo pripasti nekom iz najjačih evropskih liga, a prethodne godine ju je osvojio Luis Suarez.
On i Lionel Messi su po tri puta osvajali nagradu u posljednjih sedam sezona, a jedini pored Suareza koji je prekinuo njihov niz je Diego Forlan 2009. godine.
Nadamo se da će Edin odigrati do kraja sezone fantastično i da će po prvi put nagrada pripasti jednom bh. igraču.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Mijenja stručni štab
Milijarder iz HNK Rijeka već je prvim potezom odlučio uzdrmati hrvatski fudbal
Sjajan potez selektora Zmajeva
Svi su vidjeli šta je Barbarez uradio nakon gola Alajbegovića, ovo su doživjeli samo rijetki!
Student je izgleda meta dva kluba, a jedan bi mogao biti posebna priča
Bosna ima najvećeg dragulja! Željko Obradović ga želi u Partizanu, Miško Ražnatović zove u Megu!
Više nije član katalonskog kluba
Došao na trening Barcelone, dočekala ga torba u svlačionici, pa saznao da su mu raskinuli ugovor! · Zvanično
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići