Juventus je već krenuo u potragu za golmanom koji će jednog dana zamijeniti legendarnog Gigija Buffona na golu ove ekipe.
Italijanska La Republica danas donosi informaciju da su čelnici Stare dame 'oko bacili' na golmana Milana Gianluigija Donnarummu koji ima samo 17 godina. Mladi golman Milana sve je više predmet raznih transfer špekulacija. Radi se o jednom od najtalentovanijih fudbalera u Evropi pred kojim je sigurno veoma svijetla budućnost. Mnogi klubovi su zainteresovani za njegove usluge, pa tako i Juventus.
Njegov agent Mino Raiola je u veoma dobrim odnosima sa predsjednikom Juventusa Beppeom Marottom i navodno Mino ne bi imao ništa protiv da njegov klijent pređe u redove velikog rivala.
Donnarumma ima ugovor sa Milanom do ljeta 2018. godine, a ne smije novi potpisati sve do 25. februara kada će napuniti 18 godina. Čelnici Milana sve čine kako bi ga nagovorili da ostane u timu, a Raiola od njih zahtjeva da golmanu osiguraju pet miliona eura godišnju platu.
S druge strane, Juventus je navodno spremio Milanu čak 40 miliona za ovog golmana te bi Donnarummi dali čak 10 miliona eura po sezoni. Njihova želja je da Donarumma provede jednu sezonu sa Gianluigijem Buffonom te da nakon odlaska Buffona u penziju on postane prvi golman.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nikog ništa ne pita
Srbija i Vučić u ogromnom skandalu zbog 'projekta za sva vremena'
Nova sjajna ponuda za Srbina
Ovog čovjeka pare baš hoće - Luka Jović dobio još jednu 'ludu' ponudu!
Sramota u punom smislu riječi
Antologijski debakl Borca: Bh. fudbalu su Banjalučani priredili nezapamćenu blamažu
Navijači u službi politike
Ponoćni marš nadomak Srbije, počela je invazija nabrijanih Albanaca: "Dolazi vam kraj!"
Navijači Zvezde bijesni na njega
Đoković nije jedini, Vučić iz Srbije otjerao i košarkaša Crvene zvezde: Zna se zašto ih je odbio!
Kakve riječi teniske ikone